Kaçar : Şanlıurfa’ya 350 Sağlık personeli alınacak

Kaçar : Şanlıurfa'ya 350 Sağlık personeli alınacak

Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili Mahmut Kaçar Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yapılan toplantının ayrıntılarını haber-sanliurfa.com'a anlattı.

23 Şubat 2017 - 23:12

Şanlıurfa AKPARTİ Milletvekili Mahmut Kaçar Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yapılan toplantının ayrıntılarını haber-sanliurfa.com'a anlattı.


Şanlıurfa AKPARTİ Milletvekilleri Mahmut Kaçar ; AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL,M.Ali CEVHERİ ve Mehmet  AKYÜREK  ile  birlikte Bakan Recep Akdağ'la toplantıda Şanlıurfa'nın saglık sorunlarının çözümü için önemli adımlar atıldığını dile getiren Kaçar ; haber-sanliurfa.com'a toplatının ayrıntılıranı şöyle dile getirdi
 Kaçar ; Şanlıurfa Akparti il başkanı Beyazgül ve Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Sağlık bakanı Recep Akdağ'la, Şanlıurfa'nın Sağlık yatırımlarını ,beklentlerini kendileriyle ayrıntılı bir görüşme imkanımız oldu.

Şanlıurfa'ya  2 adet AMATEM Binası Açılacak

Şanlıurfa'da Madde bagımlılarıyla ilgili 2 tane merkez yatırım kuruluna aldı. Bunların inşaatlarının ihale sürecine kadar mevcut olan binaların birinde hızlı bir şekilde Amatem'in açılması,noktasında bir yaklaşım ortaya çıktı. Bunla ilgili hızlı bir şekilde işlem yapılacak.
Şanlıurfa'da bagımlılık üzerine özellikle yardımcı sağlık personeli olarak çok ciddi sıkıntılarımız var.
Bir çok alanda ve yan dalda mecbur hizmette hekim ataması yapıldı. 
Mecburi hizmet noktasında hekimlerden çok ciddi atamalar yapıldı, Başta nöröloji uzmanı olmak üzere uzun süredir Şanlıurfa'da bulunmayan bir çok alanda ve yan dalda mecbur hizmette hekim ataması yapıldı. 

 

Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa'ya 350 kişi Kpss ile personel alacak.


Ama hemşire noktasında, sağlık memuru noktasındada ciddi anlamda açıklarımız var bunla ilgilide Mart ayı içerisinde saglık bakanlığının 3500 civarında yeni sağlık personeli alma söz konusu bu 3bin beşyüzünün 350 sinin ataması Şanlıurfa'ya yapılacak. Gelen kişilerinde en az 6 yıl çalışma mecburiyeti var buda gelen sağlık personel kardeşlerimizin Şanlıurfa'da hizmet etmelerinin önünü açmış olacak.
İnşallah bir yandan Şanlıurfa'daki tamamlanan hastanelerimizin yeni cihazlarla donatılması, bir yandanda eksik personellerin tamamlanması noktasında son derece önemli ve verimli görüşme oldu.
 

Kaynak: haber-sanliurfa

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..