Kemal Unakıtan Vefat Etti

Kemal Unakıtan Vefat Etti

Eski maliye bakanı Kemal Unakıtan, 70 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

12 Ekim 2016 - 09:44

AK Parti hükümetlerinde 3 dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, bir süredir vücudundaki ödemler nedeniyle tedavi gören 70 yaşındaki Unakıtan, bu sabah Acıbadem Maslak Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

BESİN ZEHİRLENMESİ BÖBREKLERİNİ İFLAS ETTİRDİ

AK Parti'de 58, 59. ve 60. hükümetlerinde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 7 yıl bakanlık 2 dönem de milletvekilliği yaptı. Unakıtan'ın 2005 yılında besin zehirlenmesi yaşayıp vücudunun susuz kalması sonucu böbrekleri iflas etmişti. Unakıtan, kök hücre operasyonundan istediği sonucu alamamış, 30 yıllık arkadaşı ve dünürü Ali Rıza Üstün'ün kendisine bir böbreğini vermesi üzerine yeni bir operasyon daha geçirmişti.

TEDAVİ İÇİN ABD'YE GİTTİ

Kemal Unakıtan, son yıllarda kalbi ve böbreğiyle ilgili sağlık sorunları yaşadı. 2009 yılında ABD’de by-pass operasyonu geçirdi. Unakıtan, Tel Aviv'deki bir merkezde kök hücre nakli yaptırdı. 2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde böbrek nakli oldu.

AHSEN UNAKITAN'IN "YÜCE RABBİM CLEVELAND DEDİ" SÖZLERİGÜNDEME DAMGA VURMUŞTU

2009 yılında Ahsen Unakıtan'ın eşi Kemal Unukatın'ın ABD'ye tedavi olmaya giderken yaptığı basın toplantısında söylediği; "Açtım ellerimi dedimki; Ya Rabbi bu nerede olursa iyi olur? Ben şu anda hiç bir şey düşünemiyorum. Sen bana doğru yolu, bizim için hayırlı olacak yolu lütfen göster ve beni oraya yönelt diye dua ettim. Ve kendisine de dedimki benim içinden Amerika'da Cleveland yatıyor. Eğer oraya giderse önce Rabbime sonra oraya... 'Peki' dedi o zaman, o şekilde Amerika yolculuğum başladı." sözleri uzun süre gazetelere haber olmuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..