KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ SEÇİMLERİ YAPILDI

KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ SEÇİMLERİ YAPILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kent Konseyi olağan toplantısına katılarak Gençlik Meclis Başkanlığına seçilen Orhan Gazi Kaya ve yönetimini tebrik etti.

11 Şubat 2018 - 16:24

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kent Konseyi olağan toplantısına katılarak Gençlik Meclis Başkanlığına seçilen Orhan Gazi Kaya ve yönetimini tebrik etti. Gençlere her alanda destek vereceklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Gençlik olarak hedefimiz Şanlıurfa'yı her anlamda ileri taşımalıyız" dedi.

 

Geçtiğimiz aylarda Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Erkan Sözen başkanlığında icra çalışmalarına başlayan Kent Konseyi, bu günde Gençlik Meclisini kurdu.

 

Bir çok genç STK temsilcisinin katıldığı seçimde gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi, Gençlerin kendi şehirleri için güzel projelere imza atacaklarının temennisinde bulundu.

Gerçekleştirilen Kent Konseyi olağan toplantısında konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, "Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da gençleri her anlamda ileriye taşımalıyız" dedi.

 

"Gençlerden Şanlıurfa'mızın geleceği için güzel projeler bekliyoruz" diyen Başkan Nihat Çiftçi, "Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana şehrimizi güzel bir çerçeve ile kucaklayan ve aynı hızla kendi organlarını kuran Başkanımız Erkan Sözen'i ve yönetimini tebrik ederim. Bu kısa sürede hem çalışma gurupları oluşturuldu hem de yapacağımız projeler üzerinde kent konseyinden 15 konu hakkında görüş istedik ve 15 konu hakkında da ilgili çalışma gurupları ve yürütme gurupları tarafından şehrimiz için araştırılma yapıldı ve bize rapor sunuldu. Şanlıurfa'mız yakında görecektir istişareli bir şekilde Şanlıurfa'da yaşayan tüm kesimler için verimli sonuçlar elde edeceğiz çok daha güzel projeler gerçekleştireceğiz'' dedi.

 

Başkan Çiftçi, "Şehirleri İnşa Ederken Tüm Kesimleri Düşünmeliyiz"

 

Başkan Nihat Çiftçi, "Şehir de gençlik vurgusu çok önemlidir bizler bir şehri imar ederken şunu farkındayız bu şehirdeki imar insanı da inşa eder bu ortam içerisinde yetişmiş olan insan da kendi şehrini inşa eder bu bir döngüdür. Okumuş bir şehir, Bilinci yüksek bir şehir, bilinci yüksek yöneticiler ortaya çıkarır ortaya çıkan yöneticiler de okuma oranı yüksek şehirleri inşa etmeye çalışır. Şehirleri yaşatmak sadece fiziki imkanlarla mümkün değildir bu şehirlerin sahibi insanlardır. İnsanlar ne kadar huzurlu olurlarsa maneviyatları ne kadar yüksek olurlarsa bizim yaptığımız işinde o derece anlamlı olduğunu düşünüyorum. El birliği, fikir birliği, hedef birliği, gençlik olarak hedefimiz Şanlıurfa'yı her anlamda ileri taşımalıyız. Şanlıurfa dünyanın eski şehri medeniyetlerin beşiğidir. Peygamberler şehri Şanlıurfa, Halil İbrahim'in bereketli toprağıdır burası, Hz. Eyüp Peygamberin sabrı ile sınandığı bir yerdir burası, Hz. Şuayb Peygamberin çobanlık yaptığı bir yerdir burası. Peygamberlerin zatların iz bıraktığı nadide kentlerden birisidir Şanlıurfa. Ve bu bilinç ile çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Geçmişi tarihimizi kültürümüzü bilerek şehrimize vizyon katmalıyız. Böyle bir mecliste yer aldığınız için sizi tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Haber Şanlıurfa Kulis / AK Parti Haliliye İlçe Belediye Meclis üye adayları
Haber Şanlıurfa Kulis / AK Parti Haliliye İlçe Belediye Meclis...
Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Kavga: 10 Yaralı
Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Kavga: 10 Yaralı