KESK Şanlıurfa’da 1 Mayıs Kutlamalarını İptal Etti

KESK Şanlıurfa’da 1 Mayıs Kutlamalarını İptal Etti

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü binası önünde bomba yüklü araçla düzenlenen bombalı saldırının ardından Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi. Urfa'da Topçu Meydanı'nda kutlanacak olan alanın ise ...

01 Mayıs 2016 - 12:52

örnek fotoGaziantep Emniyet Müdürlüğü binası önünde bomba yüklü araçla düzenlenen bombalı saldırının ardından Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamaları iptal edildi. Urfa’da Topçu Meydanı’nda kutlanacak olan alanın ise bomboş olduğu görüldü.
Şanlıurfa’da KESK’e bağlı çeşitli sendika, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerce öğle saatlerinde Topçu Meydanı’nda yapılması planlanan 1 Mayıs kutlamaları, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü binası önünde bu sabah meydana gelen bombalı saldırı sonucu iptal edildi. Güvenlik gerekçesiyle iptal edilen kutlamalar, sendikalar tüm üyelerine cep telefonu yoluyla mesaj göndererek kutlamaların terör saldırısından dolayı iptal edildiğini duyurdu ve kutlamanın sadece sendika binasında basın açıklaması yapılacağı duyuruldu. Eğitim-Sen Binasında Basın Açıklaması Yapıldı Mesajın ardından sendika binasında basın açıklaması yapan platform üyeleri oluşan kaos ortamından dolayı kutlamaları iptal ettiklerini söylediler. Urfa KESK Şubeler Platformu dönem sözcüsü Mehmet Keklik yaptığı açıklamada, “Bugün Antep te yapılan bombalı saldırı ile de ülke yaşanılmaz hale geldiği bir kez daha kanıtlanmıştır. Bunun tek sorumlusu içte ve dışta çatışmalar, kutuplaştırmalar üzerinde siyaset yapan siyasal iktidardır. İktidar çözümü değil çözümsüzlüğü dayatmıştır. Bütün bu gelişmelerden dolayı Urfa KESK Şubeler Platformu, DİSK, TMMOB, TTB öncülüğünde Urfa’da gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs etkinliğimiz oluşan kaos ortamından dolayı iptal edilmiştir” dedi. Öte yandan kutlamaların iptal edilmesine rağmen polislerin kutlamanın yapılacağı Topçu Meydanı’nda halen güvenlik önlemi aldığı görüldü.