Kılıçdaroğlu: Menderes’i idam ettiğimiz için pişmanız

Kılıçdaroğlu: Menderes’i idam ettiğimiz için pişmanız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta il başkanları toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK'larla birlikte yaşanan mağduriyetlere değindi. Hükümeti eleştirerek ...

24 Eylül 2016 - 16:35

kilicdarogliCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta il başkanları toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK’larla birlikte yaşanan mağduriyetlere değindi. Hükümeti eleştirerek geçmiş dönemlerde yaşanan darbelerden bahseden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 27 MAYIS’TA ADNAN MENDERES ASILDI “Geçmişi örnek vereyim, 27 Mayıs darbesi oldu ben o zaman ilkokuldaydım. Adnan Menderes asıldı, bakın ben hala onun tramvasını yaşıyorum.
DEDİK Kİ BİZ İDAM ETTİK BUGÜN PİŞMANIZ Mısır’da darbe olduktan sonra heyet gönderdik. Dediler ki “Eski yöneticileri idam edeceğiz” Dedim ki arkadaşlara gidin onlara söyleyin: Biz de her darbeden sonra siyasileri idam ettik ve bugün pişmanız. Vicdanımız rahat etsin diye havalimanlarına isimlerini veriyoruz.”