Kim bu ortada dolanan adam?

Kim bu ortada dolanan adam?

Hiç bir darbe ve darbe girişimi halkın ve ülkenin yararına değildir.Asla kabul edilemez.En kötü yönetim dahi darbeden iyidir.Bunlar bilinen,dillede pelesenk olan gerçekler. Darbeciler vatan bölünüyor, laiklik ...

18 Temmuz 2016 - 23:38

Hiç bir darbe ve darbe girişimi halkın ve ülkenin yararına değildir.Asla kabul edilemez.En kötü yönetim dahi darbeden iyidir.Bunlar bilinen,dillede pelesenk olan gerçekler.
Darbeciler vatan bölünüyor, laiklik elden gidiyor gibi bahanelerle, kardeş olması gereken halkları ve farklı inançları ötekileştirip düşmanlaştırarak amaçlarına ulaşmak isterler.
Özünde ise darbecilerde yönetmek hırsı, gerisindeki güç ise sömürmekten yetinmeyen, egemen sermayedir.
Darbeler emek sermaye çelişkisinin had safhaya vardığında demokratik mücadele alanlarını daraltıp yok etmek, ötelemek için yapılır.Sömürü düzenin devamını sağlar. 12-Eylül darbesinin neler yaptığını, nelere mal olduğunu yaşayan biri olarak tv kanallarını izlediğimde o günleri anımsadım.
Elinde tabanca,askermi polismi belli olmayan bir adam ortada dolanıyor.
“Yunandan , teröristten ne fakır var” diyerek don atlet bırakılan , elleri arkadan kelepçeli çökertilmiş adamlara avaz avaz bağırıyor.en yaşlı olduğu belli olan birininde kafasına silahın namlusunu dayayıyor.
Kim bu ortada dolanan adam? Yetkisini nerden, kimden alıyor?
Sorsan neden böyle yapıyorsun diye(bu yazıyı okuyan bir kısım insan gibi) hemen
“Başarılı olsalardı onlarda aynısını yapardı”diyecek.
Buda arada “darbe olmuş olmamış”farkın olmadığını gösteriyor.   18/07/2016 Dr.Adnan Güllüoğlu