KOBANİ DAYANIŞMASI’NIN YÜRÜYÜŞÜNE POLİS MÜDAHALESİ

KOBANİ DAYANIŞMASI’NIN YÜRÜYÜŞÜNE POLİS MÜDAHALESİ

İstanbul Beyoğlu'nda Kobani'de yaşananları protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Polise direnenler gözaltına alınırken, bir kadında yaralandı. "İstanbul Kobani Dayanışması" çatısı altında toplanan yaklaşık 50 ...

01 Aralık 2014 - 23:44

İstanbul Beyoğlu’nda Kobani’de yaşananları protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti. Polise direnenler gözaltına alınırken, bir kadında yaralandı.
26929262
“İstanbul Kobani Dayanışması” çatısı altında toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, son günlerde Kobani’de yaşanan gelişmeleri protesto etmek için Tünel Meydanı’nda toplandı. Burada uzun süre bekleyen ve slogan atan topluluk, daha sonra Galatasaray Meydanı’na doğru yürümek istedi. Ancak polis etten duvar örerek grubun yürüyüşüne izin vermedi. Polis grubun önünü kestikten sonra, eylemcilerin içine dalarak protestocuları dağıttı.kobani-dayanismasi-nin-yuruyusune-polis-6739384_3401_m
GÖZALTILAR OLDU Bir süre yaşanan kovalamacanın ardından bazı göstericiler gözaltına alındı. Arbede sırasında yere düşen bir kadın ise kafasından hafif şekilde yaralandı. Yaralı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI Grup dağıldıktan sonra basın açıklaması yapan HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Şamil Altan, son 2 gündür Kobani’deki saldırıların AKP ve IŞİD tarafından birlikte düzenlendiğini iddia etti. Altan, “Mürşitpınar sınır kapısından AKP’nin açtığı yol ve Türk ordusunun desteği ile Kobani IŞİD tarafından kuşatılmak istendi” dedi.