Marmara Üniversitesi’ne Polis Müdahalesi

Marmara Üniversitesi’ne Polis Müdahalesi

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda 1 kişi yaralandı. Olayları protesto etmek için yürüyen öğrencilere müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi ...

11 Aralık 2014 - 19:08

44_19Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda 1 kişi yaralandı. Olayları protesto etmek için yürüyen öğrencilere müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. POLİS ÖĞRENCİLERİ OKULA SOKMADI Okul içinde çıkan kavga da bir öğrenci yaralandı. Olay sırasında okul dışında bulunan yaralı öğrencinin arkadaşları, okula girmek istedi. Polis ekipleri okula girmek isteyen öğrencilerin toplu olarak içeri girmesine izin vermedi.
GRUP KADIKÖY’E DOĞRU YÜRÜMEYE BAŞLADI Bunun üzerine grup Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde Kadıköy istikametine slogan atarak yürümeye başladı. Çevik kuvvet ekipleri grubun yürüyüşü durdurmak isteyince, gruptakiler polise taş ve şişe attı. Polis, gruba tazyikle suyla müdahale etti ve çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.