Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Emine Erdoğan’a...

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Emine Erdoğan'a şikayet etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı şikayet edecek tek bir yer kaldığını belirterek, "O da Emine Erdoğan hanımefendinin kendisidir.

08 Mart 2018 - 21:31 - Güncelleme: 08 Mart 2018 - 22:25

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı şikayet edecek tek bir yer kaldığını belirterek, "O da Emine Erdoğan hanımefendinin kendisidir.

Hanımefendiden istirhamımız eşleri beyefendiye 'biraz da evde oturmasını' söylemesidir" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kaleme aldığı ve kadın sivil toplum kuruluşlarına gönderdiği mektubu kadın gazetecilerle paylaştı.

İYİ Parti Genel Merkezi'nde kadın gazetecilerle bir araya gelen Akşener, STK'lara gönderdiği mektubu okudu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre, Akşener mektubunda şu ifadelere yer verdi: "…Ülkemizdeki mevcut koşullar, kadına, çocuğa dair sorunların çözülmesi şöyle dursun giderek derinleşmesine neden olmaktadır. Kadına ve onun temsil ettiği tüm alanlara dair  çözümler asla ve kat'a kadınla empati kurmayan, kuramayan, buna niyetli de olmayan bir yönetim anlayışla çözülemez.

Bu gerçeğin sizler de farkındasınız. Biz kadınların hep birlikte olarak korku duvarını yıkmaktan başka çaremiz bulunmamaktadır.

'EMPATİ YOKSUNU CUMHURBAŞKANI VAR'

Sizler de çok iyi bilmektesiniz ki, bugün ülkemizde kontrol dışı, denetlenemez, empati yoksunu bir cumhurbaşkanı vardır. O Cumhurbaşkanı, çocuklarımızın eğitim durumundan, bir kısmının uğradığı tacize, kadınlarımızın yaşadığı şiddet ve cinayetlerden, çalışma koşullarına kadar her duruma, sadece ve sadece kendi gücüne hizmet edecek bir çerçeveden bakmaktadır. Çünkü, o Cumhurbaşkanı kadınların ve çocukların sorunlarına odaklanamayacak kadar kendisine odaklanmış durumdadır. O Cumhurbaşkanı ihtiras tramvayına binmiştir.

Başkanlık ihtirası, insanlara insan gibi bakmasını engellemekte, sadece oy sayısı gibi görmesine yol açmaktadır. Kendisi için, başkanlık uğrunda feda edilemez bir şey yoktur.

Bugün ülkemizde, ihtiras ağına düşmüş Cumhurbaşkanını şikayet edecek, kontrol edebilecek tek bir yer kalmıştır, o da Emine Erdoğan hanımefendinin kendisidir.

Hanımefendiden istirhamımız eşleri beyefendiye 'biraz da evde oturmasını' söylemesidir. Türkiye'yi bu ihtiras ağından kurtaracaksa kadınlar kurtaracaktır…"

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz, Senin Bu Saatten Sonra Belediye Başkanı Olacağın Yok
Özyavuz, Senin Bu Saatten Sonra Belediye Başkanı Olacağın Yok
Şanlıurfa'da
Şanlıurfa'da "Hayali Hasta" ile Dolandırıcılık İddiası