MERSİN’DE GDO’LU ÜRÜN ZANLILARI SERBEST BIRAKILDI

MERSİN’DE GDO’LU ÜRÜN ZANLILARI SERBEST BIRAKILDI

Mersin'de Gümrük Muhafaza ekipleri, 400 ton GDO'lu mısır unu ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi savcılık, 2 kişi ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Mersin’de, ...

02 Aralık 2014 - 17:54

Mersin’de Gümrük Muhafaza ekipleri, 400 ton GDO’lu mısır unu ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi savcılık, 2 kişi ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı.mersin-de-gdo-lu-urun-ele-gecirildi-6739499_x_6200_o
Mersin’de, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin bir antrepoda ele geçirdikleri 400 ton GDO’lu Mısır unu ile ilgili gözaltına alınan 6 şüpheli serbest bırakıldı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin, Mersin Limanı’ndaki bir antrepoya düzenledikleri operasyonda ele geçirdikleri Güney Amerika menşeli 400 ton mısır unu ile ilgili aralarında 2 gümrük firması ile 1 antrepo sahibinin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
Mersin gümrüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi. Savcılıktaki sorgunun ardından şüphelilerden 4’ü serbest bırakılırken, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 2 şüpheli de denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.