Meteoroloji’den Şanlıurfa İçin Çok Ciddi Uyarı

Meteoroloji’den Şanlıurfa İçin Çok Ciddi Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları sıcak havaya karşı uyardı. Meteoroloji'den çok ciddi uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada vatandaşları sıcak havaya karşı ...

27 Temmuz 2015 - 18:32

192819_sicak-havaMeteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları sıcak havaya karşı uyardı. Meteoroloji’den çok ciddi uyarı Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada vatandaşları sıcak havaya karşı uyardı. Yurdumuzda etkili olan sıcak hava dalgasının etkisini arttırarak bu hafta da devam edeceği ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Vatandaşlarımızın sıcak havadan ve güneş çarpmasından korunmak için mümkün olduğunca güneşten korunmaları, gölgede bulunmaları ve zorunlu olmadıkça 10:00 – 16:00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaları konusunda uyaran Meteroloji Genel Müğdürlüğü, açıklamasında şunları belirtti:
“Bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Karadeniz Kıyı kesiminde 30-32, Erzurum, Van, Antalya ve Mersin’de 33, İstanbul’da 34, Ankara, Kayseri, İzmir Bursa ve Sakarya’da 38, Karabük, Burdur, Malatya ve Edirne’de 40, Manisa ve Kahramanmaraş’ta 41, Elazığ ve Aydın’da 42, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman’da 43 dereceye ulaşacağı bekleniyor. Akdeniz ve Karadeniz kıyı kesimlerinin, deniz üzerinden esen rüzgarlarla birlikte nem oranı artacağından, en yüksek hava sıcaklıklarının 30-33 derece tahmin edilmesine karşın, hissedilen sıcaklıkları oldukça yüksek (37-40 derece) olacaktır. Bu hafta hava sıcaklıklarının normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyretmesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşması tahmin ediliyor.”