MGK’dan ‘OHAL’in Uzatılması’ Tavsiyesi...

MGK’dan ‘OHAL’in Uzatılması’ Tavsiyesi Çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) uzun süren süren toplantıda Olağanüstü halin uzatılması' tavsiyesi çıktı. MGK tolatısının ardından yazılı ...

28 Eylül 2016 - 23:09

mgkdan-ohalin-uzatilmasi-tavsiyesi-ciktiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) uzun süren süren toplantıda Olağanüstü halin uzatılması’ tavsiyesi çıktı. MGK tolatısının ardından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada “Demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanmasının devamlılığını sağlamak amacıyla olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır.”
“Devletin ve milletin öz kaynaklarını, asli görevleri yerine bölücü terör örgütüne destek için kullanan ve bu suretle teröre alet olan belediyeler hakkında yapılan idari ve hukuki işlemlerin yerinde olduğunun, bu konudaki çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğinin altı çizilmiştir. Suriye krizi başladığından beri, sınırın her iki tarafında da mağdurlara ve mazlumlara her türlü insani yardımı yapan Türkiye’nin, uluslararası toplumdan yeterli desteği alamasa dahi bu tavrını önümüzdeki dönemde de sürdüreceğinin altı çizilmiştir.” ifadelerine yer verildi.