MHP’den 8 maddelik ’kader mahkumları’ teklifi

MHP'den 8 maddelik 'kader mahkumları' teklifi

:MHP'nin, seçim vaatleri arasında yer alan af teklifi hazırlıkları tamamlandı.

26 Ağustos 2018 - 17:30

MHP'nin, seçim vaatleri arasında yer alan af teklifi hazırlıkları tamamlandı.

Taslak halindeki teklif 8 maddeden oluşurken, affın "FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri" ile "çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkumlarını" kapsamayacağı belirtildi.

MHP'den 8 maddelik 'kader mahkumları' teklifi  MHP lideri Devlet Bahçeli'nin genel çerçevesini çizdiği teklif üzerinde, MHP Genel Başk Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığındaki partinin hukukçularından oluşan heyet, teklifin taslağını bitirdi. MHP, teklifi yeni yasama dönemi başladığında TBMM'ye sunmayı planlıyor.

Feti Yıldız, afla ilgili şunları söyledi: "Hazırladığımız teklif taslağının içerisinde ceza indirimi de var, af da var, erteleme de va Elbette tutuklu ve hükümlünün ailelerini düşünürken, suçtan zarar görenleri, mağdurlar gözetmek zorundayız.

Bu konuda toplumda bir mutabakat oluşmalı. Bizim suçu meslek edinmiş insanları affetmek gibi bir amacımız yok. 'Kader mahkumu', adı üstünde."

Yıldız, MHP'nin parlamentodaki çoğunluğunun teklifi çıkarmaya yeterli olmadığını, mutl parlamentoda diğer partilerden destek görmesi gerektiğini de söyledi.

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x