Pembe Otobüs Şanlıurfa’da Hayata Geçirildi

Pembe Otobüs Şanlıurfa’da Hayata Geçirildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Sadece Bayan Öğrencilerin Kullanacağı Express Otobüs Hattı Harran Üniversitesine Öğrenci Taşıyacak Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde! Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköprü Kız Öğrenci yurdunda ...

03 Mart 2015 - 23:59

5257Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Sadece Bayan Öğrencilerin Kullanacağı Express Otobüs Hattı Harran Üniversitesine Öğrenci Taşıyacak Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköprü Kız Öğrenci yurdunda kalan kız öğrenciler için Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsüne yeni otobüs hattı açıldı. Bu da akıllara Özgecan Aslan cinayetinden sonra gündeme gelen Pembe Otobüsleri akla getirdi. Sadece bayanların binebileceği pembe otobüsler zaman zaman tepkilere de yol açsa da Şanlıurfa’da hayata geçmiş oldu. 50 Km’den fazla mesafede bulunan kız yurdu ve kampüs mesafesini bu körüklü ekspress otobüsle alacak öğrenciler için bir çok kolaylık sağlandı. Yolculuk esnasında USB girişi ile şarz yapabilme imkanı sunan otobüsün hattı ayrıca kablosuz internet hattı da var. Bu tür hadiseleri önlemek için ne kadar gerçekçi bir çözüm olacaktır bu şekilde otobüsler ama yine de kadınlarımızın huzuru için maalesef şimdilik tek önlem.