Rapor tamamlandı! Teröre destek verip devleti soymuşlar

Rapor tamamlandı! Teröre destek verip devleti soymuşlar

Türkiye’deki belediyeleri inceleyen Sayıştay raporu tamamlandı. Rapora göre, terör örgütü PKK’ya destek veren belediye yönetimleri usulsüzlükler bir yana devleti de soymuş.

26 Kasım 2016 - 16:18

Sayıştay’ın Türkiye genelindeki belediyelerdeki incelemelerini tamamladı. Yapılan incelemede en çok usulsüzlük ve yolsuzluğun HDP’li belediyelerde yapıldığı tespit edildi. Terör örgütü PKK’ya destek veren belediye yönetimleri bir yandan da devleti soymuş. Kamu mallarını ihalesiz peşkeş çekmiş, kira toplamamış, vasıfsız elemanları şube eş müdürü yapıp yüklü maaş ödemiş.  Yolsuzluğun en çok döndüğü belediye ise kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi! İşte HDP’li belediyelerde tespit edilen o usulsüz işlemler: Sur Belediyesi’nde memur olarak çalışanların maaşından her ay 20 TL kesilerek Sarmaşık Derneği’ne aktarılması yönünde bir düzenleme yapılmış.

Paralar cukka!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: 11 personel, yükselmeye tabi olmayan bir kadro olan ‘daire başkanı’ kadrosuna atanmış. Kurumda görev yapan 1 personel ilçe belediyesinde atandığı kadroda 10 gün çalıştıktan sonra da ‘şube müdürü’ kadrosuna atanmış. Bazı ilçe belediyelerinin tahsil ettikleri 560.715,70 TL otopark bedelleri ise, Büyükşehir Belediyesi’nin otopark hesabına değil, Bağlar ve Ergani Belediyesi’nde 76.700,00 TL olduğu tespit edildi.

Müdürlüklere ‘eş müdür’ atamışlar

Siirt Belediyesi: Belediyenin müdürlüklere ‘vekaleten’ müdürler atadığı, bütün harcamaları da bu müdürlerin yaptığı raporlandı. Memurlardan her ay 20 lira kesinti yapıldığı, kesilen paraların derneklere aktarıldığı tespit edildi. Van Büyükşehir Belediyesi: Yol yapım işi için aldığı malzemeye iki milyon lira fazladan para ödediği tespit edildi.

Kaynak: Akşam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..