Rus Gemisinden Türk Teknesine Uyarı Ateşi

Rus Gemisinden Türk Teknesine Uyarı Ateşi

Rus Interfax haber ajansı, Ege Denizi'nde bir Rus savaş gemisinin çarpışmamak için bir Türk teknesine uyarı ateşi açtığını duyurdu. AFP de Rus Savunma Bakanlığı'ının Moskova'daki ...

13 Aralık 2015 - 15:05

smetliv_3Rus Interfax haber ajansı, Ege Denizi’nde bir Rus savaş gemisinin çarpışmamak için bir Türk teknesine uyarı ateşi açtığını duyurdu. AFP de Rus Savunma Bakanlığı’ının Moskova’daki Türk askeri ateşesini bakanlığa çağıldığını belirtti. Rus Smetliv fırkateyni Rus Interfax haber ajansı, Ege Denizi’nde bir Rus savaş gemisinin çarpışmamak için Türk balıkçı teknesine uyarı ateşi açtığını duyurdu. AFP de Rus Savunma Bakanlığı’ının Moskova’daki Türk askeri ateşesini bakanlığa çağıldığını belirtti. Ateşenin Rus Savunma Bakanlığı’na çağrıldığını Türk Dışişleri Bakanlığı kaynakları da Al Jazeera’ye doğruladı.
Bakanlık açıklamasında ‘Smetlivy’ adlı fırkateyninden çarpışmayı önlemek için uyarı ateşi açıldığı belirtilirken, “Yunan Limni Adası’nın 22 kilometre açıklarında bulunan Smetliv devriye gemisinin mürettebatı Türk balıkçı teknesinyşe çarpışmayı önledi” ifadelerini kullandı.
Rus fırkateyninin 1 kilometreye kadar yaklaşan Türk teknesine hafif silahlarla uyarı ateşi açıldığı belirtildi.
Kaynak: AFP