Şanlıurfa’da Doktor Anne ve Bebeğinin Ölümüne Sebebiyet...

Şanlıurfa'da Doktor Anne ve Bebeğinin Ölümüne Sebebiyet Vermekten Tutuklandı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde sağlık kabini işleten İ. B. ile doktor olan dayısı C. Y. 8 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten tutuklandı. 

07 Aralık 2018 - 08:51 - Güncelleme: 08 Aralık 2018 - 10:42

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde sağlık kabini işleten İ. B. ile doktor olan dayısı C. Y., 8 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten tutuklandı. 

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Paşabağı mahallesi Korukent Sitesi'nde bulunan Sedef Sağlık Kabini'nde çalışan İ. B.'un 30 yaşında 8 aylık hamile bir kadının bebeğini kürtaj etmek isterken kadının ve bebeğin ölümüne neden olduğu iddia edildi. Şanlıurfa'da özel bir hastanede pratisyen hekim olan dayısı C. Y.'nın verdiği tarif ile hazırladığı ilacı serum yoluyla 8 aylık hamile kadına enjekte ettiği öğrenilen B.'un, daha önce sağlık kabininde dayısının yanında çırak olarak çalıştığı, doktor olan dayısının özel bir hastanede göreve başlaması üzerine sağlık kabinini uzun bir süre işlettiği öğrenildi. 

Kadının ailesinin şikayeti üzerine Şanlıurfa'da özel bir hastanede pratisyen doktor olarak görev yapan C. Y. ve yeğeni İ. B., kadının ve karnındaki bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Kaynak: M.A.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x