Urfa’da Erdoğan alarmı!

Urfa'da Erdoğan alarmı!

Şanlıurfa’da AK Partinin 6'ncı Olağan Kongresi'ne katılacak olan Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için alarma geçildi.

24 Şubat 2018 - 19:16

 AK Parti Şanlıurfa  6'ncı Olağan Kongresi'ne katılacak olan  Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için alarma geçildi.

Şanlıurfa'da partisinin 6'ncı Olağan Kongresi'ne katılacak olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kentte gelişi öncesi adeta seferberlik ilan edildi. Güvenlik önlemlerinin had safhaya çıkarıldığı kentte, Erdoğan'ın katılacağı miting ve kongre için haftalar öncesinden çalışmaların başlatıldı

11 Nisan Stadyumu önünde gerçekleştirilecek miting öncesi, sivil polislerin  her köşe başında Genel Bilgi Taraması (GBT) uygulaması yapılarak güvenlik tedbiri alınmaya başlandı. 

Kentin işlek caddelerine Erdoğan’a ait dev posterler asıldı ve tüm billboardlar mitinge davet afişleriyle donatıldı.

AKParti mitingi nedeniyle 11 Nisan Stadyumu’nda yapılacak maçlar da iptal edildi. Şanlıurfaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri adına yapılan yazılı açıklamada, “Şanlıurfasporumuzun, 24 Şubat Cumartesi günü 11 Nisan Stadyumu'nda oynayacağı karşılaşma Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın pazar günü ilimize yapacağı ziyaretten dolayı 26 Şubat Pazartesi gününe ertelenmiştir. Maç tarihi, Şanlıurfa Valiliğinin talebi doğrultusunda, güvenlik dolayısıyla kulübümüzün bilgisi dışında ertelenmiştir. Kırklarelispor müsabakasının ertelenmesi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından akşam saatlerinde kulübümüze bildirilmiştir” denildi. 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi başta olmak üzere olası bir olumsuzluğa karşı tüm hastanelerin 2 oda ve 2 ünite her kan grubundan kan hazır bulunduracağı kaydedildi.

 AK Parti Şanlıurfa  6'ncı Olağan Kongresinin de  genel merkez tarafından desteklenen ve tek aday olan mevcut başkan Zeynel Abidin Beyazgül günler öncesinden tek aday olacağını deklare etmişti.

Cumhurbaşkanı AKParti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa Programı sebebiyle yine günler öncesinde Bakanlar, Milletvekilleri kentte kongre hazırlıkları için çalışmalara başlatmış, vatandaşları birebir,reklam ve sms ile kongreye davet ettiler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa'da partisinin 6'ncı Olağan Kongresi'ne katılacak olan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kentte gelişi sebebiyle pazar günü ulaşımın ücretsiz olduğunu duyurdu. ayrıca ilçe belediye başkanlarınında Kongresi'ne katılacak olan partili vatandaşlar içinde toplanma merkezleri belirleyerek ücretsiz kongreye ücretsiz ulaşım sağlayacaklarını gerek sms gerek sosyal paylaşım ve reklamlarla duyurmuşlardı.

 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x