Şanlıurfa’da toplu sünnet töreni gerçekleşti

Şanlıurfa'da toplu sünnet töreni gerçekleşti

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından toplu sünnet töreni düzenlendi. Afrin operasyonuna katılan askerler için Fetih Süresinin okunmasıyla başlayan şölende konuşan Başkan Fevzi Demirkol, "Halkımızın kendini güvende, huzurlu hissettiği bir yönetim anlayışıyla hizmet etmek istiyoruz" dedi.

21 Ocak 2018 - 23:45

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından toplu sünnet töreni düzenlendi. Afrin operasyonuna katılan askerler için Fetih Süresinin okunmasıyla başlayan şölende konuşan Başkan Fevzi Demirkol, "Halkımızın kendini güvende, huzurlu hissettiği bir yönetim anlayışıyla hizmet etmek istiyoruz" dedi.
Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda geleneksel hale getirilen sünnet şöleni etkinliğinin bu yıl dördüncüsü düzenlendi. Sabah saatlerinde düzenlenen programa Başkan Fevzi Demirkol, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Milletvekilleri Mahmut Kaçar ve Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat ve sünnet olacak çocukların aileleri ve davetliler katıldı.Sünnet şöleni etkinliği, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınır ötesindeki Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtına katılan askerler için okunan Fetih Süresi ile başladı. Fetih Süresinin ardından ilahi grubu tarafından mevlit okutuldu. Yaklaşık bir buçuk saat süren mevlidin ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu.Mevlit programının ardından konuşma yapan Başkan Fevzi Demirkol, sünnet şöleni programlarının geleneksel olarak devam edeceğinin altını çizdi. Başkan Demirkol, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Haliliye Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve ‘Kirvem Belediyem Olsun’ sloganıyla sünnet şölenimizin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Göreve başladığımız günde hep şunu söyledik; ilklerin belediyesi olacağız ama tek olmayacağız. Halkımızın kendini güvende, huzurlu hissettiği bir yönetim anlayışıyla hizmet etmek istiyoruz.”
Başkan Fevzi Demirkol, konuşmaların ardından sünnet olacak çocuklarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Demirkol, daha sonra sünnet olacak çocuklara hediyeler taktim etti ve program sona erdi.Öte yandan; bu yıl 200 çocuğun kayıt yaptırdığı toplu sünnet program için kayıtlar, devam etmekte olup, vatandaşlar ayrıntılı bilgi için 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattını arayabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama
Şanlıurfa'da, Sosyal Medya Paylaşıma 10 Tutuklama
Şanlıurfa İçin Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var
Şanlıurfa İçin Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış var