ŞANLIURFA’LILAR DA " ETEK GİYMİŞ SARI’DIR SARI…

ŞANLIURFA'LILAR DA " ETEK GİYMİŞ SARI'DIR SARI…

Araştırmacı /yazar Lokman Şıhanlıoğlu ve Haber-Şanlıurfa Genel yayın yönetmeni Abdullah Cengiz Analiz adlı haberde Türkiye gündeminde olan Kabine değişikliği ve Şanlıurfa'nın 2. ceket olayı olarak nitelendirilen ETEK olayını Analizde değerlendirdiler

12 Temmuz 2017 - 22:41 - Güncelleme: 13 Temmuz 2017 - 00:07

 

 "ŞANLIURFA’LILAR DA " ETEK GİYMIŞ SARI'DIR SARI…


Cumhurbaşkanımız ve Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan ayında Ceylanpınar, Akçakale ve Harran ilçelerini kapsayan teşekkür amaçlı ziyaretlerinde; Tarım bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in konuşma yaptığı esnada, alanda toplanan partililer tarafından yuhalanması ve “Bakan istifa” sloganlarının atılması gündeme bomba gibi düştü.

Başta Tarım, bakanının, Şanlıurfa milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve il başkanlarının da içinde bulunduğu otobüste Cumhurbaşkanımızın sinirlenerek “BU NE REZALET? YAPILANLARIN NE DEMEK OLDUĢUNU AÇIKLAYIN BANA.?” Dediği 
Ama cevap alamadığı; miting sonrasında bakan Çelik’le otobüsün içinde tek başlarına görüştükleri esnada, “CUMHURBAŞKANIMIZ'IN SİNİRLİ” olduğu söyleniyor.

Daha sonraki sıkıntının da havaalanında ki yolculama esnasında da bu durum devam etmiş. Hatta vatandaşın biri elindeki dosyayla cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışırken, Tarım, bakanı Faruk Çelik’in "ENGEL OLUN" talimatıyla korumaların “susturmaya ve uzaklaştırmaya çalıştığı kişiyi Cumhurbaşkanımız yanına çağırmış ve derdin sıkıntın nedir diye sormuş.

Bunun üzerine yanına çağırdığı vatandaş; “Ben Ak partiliyim. Benim hakkımı yediler, kimse beni dinlemiyor, kimseye ulaşamıyorum.

Ancak bana  siz yardımcı olursunuz. Sizden başka kimseye güvenmiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanımız da cevaben “DOSYANI BAKANA VER BAKARIZ” dediği. Vatandaş yine cevaben Cumhurbaşkanımıza “BEN ONA GÜVENMİYORUM BUNLARIN HİÇBİRİ İŞİMİ YAPMAZ. MALIMIN ELİNDEN GİTMESİNE PARTİLİLERİMİZ SEBEB OLDU” dediği. Cumhurbaşkanımızda cevaben “BEN İLGİLENECEGİM MERAK ETME” dediği ve vatandaşı ikna ettiği söyleniyor.


Bu olaylardan sonra bakan Çelik’in yaptığı ilk basın açıklamasında; “ŞANLIURFA'LILARA ETEK GİYDİRİP TEHDİTLER SAVURMASI” bazı milletvekilleri ve belediye başbakanları ak parti teşkilat üyelerinin; yaptıkları basın toplantıları ile “biz bakanımızı destekliyoruz. Halkımızın yaptığı yanlıştır, saygısızlıktır” açıklamaları ve daha sonra bazı politikacıların Ankara’ya “özür dilemesi! Ve haklısınız bakanım biz sizin yanınızdayız demesi de “ŞANLIURFA’LILARDA ŞOK ETKİSİ YAPMIŞ VE BÜYÜK TEPKİ ÇEKMISTİR.” HALKIMIZ DA; "BİZ BUNU HAKETTİK, FAZLA DEĞER VERDİK, SUÇ BİZİM,BAŞ TACI YAPMIŞTIK" dedikleri söyleniyor.

Alınan bazı duyumlara göre yapılan yuhalama ve istifa sloganlarının bazı eski ve yeni milletvekilleri ve teşkilat üyeleri tarafından organize edildiği de iddialar arasında.

Bu söylemlerin Ak parti içindeki sıkıntıların makam kavgası ve iç hesaplaşmalarının içten içe başladığının da göstergesidir.
Tarım,bakanı Faruk Çelik'in bakanlık görevinin bittiği hatta Şanlıurfa milletvekilliğinin de “SON DÖNEMİ” söylentileri de kulislerde artık yüksek sesle söylenmektedir, yeni kabine değişimi ile de en az 5 en çok 12 bakanın yenileneceği, hatta bazı bakanların da sadece bakanlıkları değil; milletvekilliği de son bulacağı gelen duyum ve iddialar arasında.
Bu söylentilerin de Şanlıurfa eski ve yeni milletvekillerini heyecanlandırdığı, diğer yandan da oldukça tedirgin ettiği söyleniyor. 


Hatırlar mısınız rahmetli Kemal Sunal’ın “Koltuk belası” filminde genç bir belediye başkanının oturduğu makam koltuğuyla bir diyaloğunda; koltuk şöyle der: “üzerime oturan hiç kimse benden vazgeçemez. Öyle tatlıyım ki herkes bana sahip olmak ister. Ama ben onlara sahip olurum”. Bakanlık koltuğunun  elbette birçok imkan ve yetkileri var.

Bu yetkilere kısa bir sürede olsa elinde bulunması demek bir milletvekilinin ömür boyu hatta yedi sülalesinin rahatlığı demektir.

Bazı süper zekalıların! “Beni bakan yaparlar mı sorusunu kendi kendine ve yakın çevresine sorduğu alenen görülmekte.

Bu isteğe bağlı olarak da çok sevimli yalaka çevresi ise; senden daha iyisini mi bulacaklar ?

 Şanlıurfa milletvekillerinin hiçbirisi eline su dökemez !

Bakanlık senin hakkın... 

Halk tarafından yüksek sesle söylendiği açık ve nettir.
Bazı milletvekilleri kendi aralarında Bakanlık koltukları paylaştıkları " Bu koltuk benim, o koltuk senin " , kimse kimsenin koltuğuna göz dikmeyecek  ,herkes kendi koltuğuna razı olacak anlaşmaları yapıldığı söylenmektedir uzun zmandan beri herkes tarafından bilinmektedir.

1. Milletvekilliğini, il-ilçe belediye başkanlığını, teşkilat üyeliği hatta encümenlikleri hangi kişi ve kişilerler garanti ettiler.
2. Herkesin yeri ve makamı nasıl belli oldu?

Şanlıurfa'lılar ;

Endişeye gerek yok.

Her şey yolunda…

Bulaşıcı  hale dönüşen Koltuk hastalığı sadece Şanlıurfa milletvekilleri arasında değil diğer illerde ki milletvekilleri arasında da salgın bir hastalığa dönüşmüş durumda.
 

Ey “Koltuk sevdalıları” size tavsiyem Ankara’ya gitmişken; sitelere uğrayın.... !!!

Satlık

Boy Boy,

Desen Desen ,

 Renk Renk

Seç seçebildiğin kadar koltukları al götür koy çalışma masanın önüne; hatta yetinme bir de adını yazdır altın harflerle koltukların üzerine…
Haa bu arada meclisteki ofis kapılarınızın üzerine de “Rüyalarda buluşuruz” yazmayı sakın ha sakın unutma…
Zaten sizin istediğiniz “halka hizmet değil; makam, rozet , özel işleriniz, kendi  çıkarınız ve menfaatleriniz için....

 

 

Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vedat TINTIN
    5 ay önce
    Buğdaya verilen taban fiyat ve ithal buğdaydaki gümrük vergisinin kaldırılması Faruk ÇELİK in olumsuz yönleri Urfalıları ilgilendiren yönü bölgesel olup pekte önemli değildir saygılarımla