Şanlıurfa Milletvekili Kaçar : Taşeron Kardeşlerimizin Kamuda...

Şanlıurfa Milletvekili Kaçar : Taşeron Kardeşlerimizin Kamuda İstihdamı Sağlanacaktır

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar, AK Parti Grubu adına TBMM’de CHP’nin Taşerona Kadro soru önergesine cevap verdi.

14 Kasım 2017 - 12:41

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar, AK Parti Grubu adına TBMM’de CHP’nin Taşerona Kadro soru önergesine cevap verdi. Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar, Sözlerimde başlamadan önce Irak’ta, İran’daki depremde vefat edenlere Allahtan rahmet ediliyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Taşeron Konusu 1936 yılında başlayan bir uygulama, 1936’dan AK Parti iktidarına kadar taşeronlarla ilgili gerek çalışma koşulları, gerekse özlük hakları ile ilgili bir çalışma yapılmamışken ilk kez Ak Parti iktidarında 2014 Yılında Yapılan bir düzenleme ile Ücretleri, Yıllık İzinleri, Kıdem Tazminatı,  Sendika Üyeliği,  Toplu Sözleşme ile ilgili çok önemli düzenlemeler  yapıldı.

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar, 1 Kasım Seçimleri öncesi Taşeronların Kamuda Çalışması gerektiğini taahütünde bulunmuştur, bununla ilgili geçen zaman zarfında çalışmalar son halini almıştır, bu yılsonu itibari ile Taşeronların Kamuya alınmasının yasal süreci tamamlanacağı ifade edilmiştir. Bu Konuya büyük bir sorumluluk içerisinde gerçekleştiğinin kamuoyunun bilmesinin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum, Taşeron işçi kardeşlerimizin yaşadığı sorunlara kayıtsız kalmamış bu uygulama ile hiç zaman emek sömürüsüne izin vermeyeceğini buradan ifade etmek istiyorum. İnşallah Yıl Sonunda çıkarılacak yasa ile Taşeron Kardeşlerimizin bu sorunu çözülecek Kamuda İstihdamı Sağlanacaktır. Dedi. 

Kaynak: Şanlıurfa 63

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..