ŞANLIURFA PLATFORMU CEYLANPINARDA TÜM STK’LARI BİRARAYA...

ŞANLIURFA PLATFORMU CEYLANPINARDA TÜM STK’LARI BİRARAYA GETİRDİ

ŞANLIURFA PLATFORMU CEYLANPINAR TEMSİLCİLİĞİ CEYLANPINAR’IN GÜZELLEŞMESİ,KALKINMASI İÇİN NELER YAPILABİLİR,KENDİ ARALARINDA VUKUBULABİLECEK SORUNLARIN ÜSTESİNDEN NASIL GELİNEBİLİR DÜŞÜNCESİYLE CEYLANPINARDA BULUNAN TÜM STK’LARI BİRARAYA GETİREREK BİR İLKE ...

27 Şubat 2015 - 23:06

cey 2 (1)ŞANLIURFA PLATFORMU CEYLANPINAR TEMSİLCİLİĞİ CEYLANPINAR’IN GÜZELLEŞMESİ,KALKINMASI İÇİN NELER YAPILABİLİR,KENDİ ARALARINDA VUKUBULABİLECEK SORUNLARIN ÜSTESİNDEN NASIL GELİNEBİLİR DÜŞÜNCESİYLE CEYLANPINARDA BULUNAN TÜM STK’LARI BİRARAYA GETİREREK BİR İLKE İMZA ATTI.. KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN ŞANLIUFA PLATFORMU CEYLANPINAR TEMSİLCİSİ GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI DR. ŞERİF KURTULUŞ ŞÖYLE DEDİ; MERKEZİ ANKARADA BULUNAN GENEL BAŞKANLIĞINI HABİP ÇADIRCI’NIN YAPTIĞI ŞANLIIURFA PLATFORMU CEYLANPINAR TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN,CEYLANPINAR STK PLATFORMUNUN MEVCUT DURUMUNU KONUŞMAK,DAHA GÜZELE,DAHA İYİYE,DAHA VERİMLİ OLMAYA TAŞIMAK İÇİN NE TÜR ADIMLAR ATILMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA YAPILACAK ÇALIŞTAYA HOŞ GELDİNİZ.GENEL BAŞKANINIMIZ HABİP ÇADIRCI BU ÇALIŞTAYA KATILACAKTI ANCAK ANİDEN ÇIKAN İŞİ NEDENİYLE GELEMEDİ.SELAMLARI VAR. BEN DR.ŞERİF KURTULUŞ.GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANIYIM.6 YILDIR ŞANLIURFA’DA GÖREV YAPMAKTAYIM.ŞANLIURFA PLATFORMU CEYLANPINAR TEMSİLCİSİYİM. Şanlıurfa Platformu Ceylanpınar temsilciliği olarak daha önce konuk olduğumuz STK’ları ve bu ortama yeni katılan STK’ları ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Şanlıurfa Platformu 32 ilde organize olmuş bir platformdur. Nitelikli sosyal işlerde rol aldığımızı belirtmek isterim. Sizinde malumunuz üzere Ceylanpınar da mevcut güzellikler yanında, olması istenmeyen bazı durumlar vuku bulmaktadır. Belirli bir süre içinde emek ve zaman verilerek oluşturulan Ceylanpınar STK platformu vuku bulan bazı olaylara müdahale edebilmiş ve pasif/aktif, olumlu/olumsuz, başarılı/başarısız sonuçlar alınmıştır. Son günlerde platformun bir kırılma yaşadığı ve işlevsiz hale gelmesi/getirilmesi söz konusudur. Şuan itibarıyla çalıştayımıza 28 Adet STK temsilcisi katılım göstermişlerdir. BİZ CEYLANPINARDA STK’LAR ARASINDA MEYDANA GELEN SORUNLARI TESPİT ETMEK,TESPİT ETTİĞİMİZ SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEK,ORTAYA ÇIKAN SONUÇLARI UYGULAMAYA KOYMAK VE KAMUOYUNA DUYURMAK İÇİN BU ÇALIŞTAYI BAŞLATIYOR,KATILIMCILARA TEŞEKÜR EDİYOR,ÇALİŞTAYIN BAŞTA CEYLANPINAR OLMAK ÜZERE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR,SAYGILAR SUNUYORUM,DEDİ.
DAHA SONRA ÇALIŞTAYA GEÇİLDİ CEYLANPINAR GENİŞ KATILIMLI STK ÇALIŞTAY BİLDİRGESİ Ceylanpınar STK Platformu 26 Şubat Perşembe günü saat 21:00 da planlanan çalıştayı gerçekleştirdi. 28 STK’ nın bir araya geldiği çalıştay; daha çok özeleştiri ve karşılıklı görüş alış verişi şeklinde gerçekleşti. Ceylanpınar özelinde, mevcut ve oluşabilecek sorunlara karşı insan odaklı yaklaşımın benimsendiği ve bunun sürekli olmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Çalışmalara devam edeceği ilan edilen çalıştay ilk toplantıda belirlenen hedeflere başarılı bir şekilde ulaştı.
Toplantıya katılan kurum ve kuruluşların toplantı esnasında belirlenen Mehmet YILMAZ, Selim ALTIN ve Fesih TURGAY’ dan oluşan çalışma kuruluna 02/03/2015 tarihine kadar , Ceylanpınar’ ın öncelikli sorunları hakkındaki önerilerini sunması, bu önerilerin kurul tarafından birleştirilerek tek liste haline getirilmesi ve listedeki konuların,sorunların 06/03/2015 tarihinde yapılacak toplantıda maddeler halinde sunulması oybirliğiyle belirlenecek konu ve sorunlar üzerinden platformun faaliyet alanları ve sınırlarının belirlenmesi kararlaştırıldı.
2. aşamada ise temsil ve yürütme ile ilgili önerilerin alınması, faaliyet alanları ve sınırlarının belirlenmesinde izlenen yöntemin, temsil ve yürütme ile ilgili alınacak kararlarda da uygulanması üzerinde uzlaşıya varıldı.
Ayrıca çeşitli nedenlerle toplantıya katılamayan STK’ların belirlenen çalışma kurulu tarafından kendileriyle iletişime geçilerek, uzlaşılan hususlar hakkında bilgilendirilmeleri, önerilerinin alınması ve 06/03/2015 tarihinde yapılacak toplantıya davet edilmeleri kararlaştırıldı.