Şanlıurfa Ses Ver!

Şanlıurfa Ses Ver!

TÜİK’in geçtiğimiz ay açıkladığı verilere göre gelir dağılımında Ankara birinci sırada Şanlıurfa ise son sıralarda yer alıyor.

11 Ekim 2016 - 14:13 - Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 14:33

TÜİK’in geçtiğimiz ay açıkladığı verilere göre gelir dağılımında Ankara birinci sırada Şanlıurfa ise son sıralarda yer alıyor. Türkiye’de yoksulluk oranı %15 iken Şanlıurfa Türkiye genel yoksulluğunun  %16’sını barındırıyor. Durum böyle iken eşitlik ilkesi nerede? Şimdi bu verileri baz alarak göre soruyoruz:

Gelir dağılımda ise Urfa son sıralarda olduğuna göre;

Soru 1: Ankara çalışıyor; Urfa çalışmıyor mu?

Soru 2: Türkiye’de eşitlik ilkesi var ise gelir dağılımında neden eşitlik yok?

Bölgemizin, ilimizin ileri gelenleri, Sayın milletvekilleri, bürokratlar, iş adamları, gazeteciler ve hatta esnafımız, vatandaşımız ses verin. Eğer gerçekten samimi iseniz ve topluma hizmet ettiğinizi söylüyorsanız ve adalet eşitlik ilkesine önem veriyorsanız, gelir dağılımı düşük olan illerde vergi indirimi yaparsınız.

Sayın Yusuf Sabri Dişli, Sayın Mustafa Arısüt, Sayın Mahmut Demir, Sayın İbrahim Toru, Sayın Orhan Kaya, Sayın Mustafa Güçlü, Sayın Abdullah Cengiz, Sayın Celal Çiftçi, Sayın Süleyman Turan, Sayın Reşit Öncel, Sayın Ferhat Özer, Sayın Mehmet Yetim, Sayın Mehmet Mahmutoğlu, Sayın Enes Emre Yıldırım sizlerden bu konu ile ilgili bir açıklama ve bu konuda bir çözüm önerisi bekliyoruz.

Gelir dağılımının verilerle dahi bu denli adaletsiz olduğunu kabul ediyorsak neden kendi kentimiz için harekete geçmiyoruz. Ses ver Şanlıurfa!!!

Kaynak: Ankara/ Çiğdem Özcan

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..