Şanlıurfa’da Hava Destekli Operasyon

Şanlıurfa’da Hava Destekli Operasyon

Helikopter destekli tan operasyonu polis kamerasında Şanlıurfa’da, tan vakti gerçekleşen operasyonun polis kameralarına yansıyan görüntüleri basına dağıtıldı. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube müdürlüğü önderliğinde tan ...

10 Mart 2015 - 23:21

sanliurfada-hava-destekli-operasyonHelikopter destekli tan operasyonu polis kamerasında Şanlıurfa’da, tan vakti gerçekleşen operasyonun polis kameralarına yansıyan görüntüleri basına dağıtıldı.
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde KOM Şube müdürlüğü önderliğinde tan vakti Şanlıurfa’nın merkezi, Siverek, Akçakale, Bozova, Suruç ilçeleri ile İstanbul ve Gaziantep’te yekün 32 hane, işyeri ve mağaraya baskın düzenlenmiş, hava destekli operasyonda 24 şahıs gözaltına alınmıştı. Aramalarda ise 11 kilo 730 gram esrar, 1 kilo 158 gram toz esrar maddesi, uyuşturucu 4 bin 241 hap, 342 gram sentetik bonzai maddesi, 2.7 gram kokain maddesi, 198.74 gram eroin maddesi, 927 tane kaptagon hap, 5 gram plaka esrar maddesi, 91.65 gram metamfetamin maddesi, 2 tabanca, 6 fişek, 2 kuru sıkı tabanca, bir sallama tabir edilen bıçak, 1 ruhsatsız av tüfeği, 119 tane uyuşturucu hap ile uyuşturucu imalatında kullanılan çok miktarda sert ve sıvı madde ile çok miktarda malzeme ele geçirilmişti. Karadan ve havadan kaydedilen operasyon hatıra ve ele geçirilen malzemeler ile ilgili görüntüler basına dağıtıldı.