Şanlıurfa’da Kaçan Boğalar Ortalığı Birbirine Kattı

Şanlıurfa’da Kaçan Boğalar Ortalığı Birbirine Kattı

Şanlıurfa'da, kesimin yapılacağı alana götürülürken sahibinin elinden kaçan 3 boğa, ortalığı birbirine kattı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile düğün salonu bahçesine giren boğalar, yakalamak isteyenleri ...

12 Eylül 2016 - 15:52

sanliurfada-kacan-bogalar-ortaligi-birbirine-katti
Şanlıurfa’da, kesimin yapılacağı alana götürülürken sahibinin elinden kaçan 3 boğa, ortalığı birbirine kattı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile düğün salonu bahçesine giren boğalar, yakalamak isteyenleri uzun süre uğraştırdı, çevredekiler arasında da paniğe neden oldu.
İsmail Küçük ve Seyit Burak, bayramda kesmek üzere pazardan satın aldıkları boğaları sabah saatlerinde Yenişehir Mahallesi’ndeki kesim alanına getirdi. Kamyonetle kesilmek üzere alana getirilen boğalar ise bir anda sahiplerinin elinden kurtularak kaçmaya başladı. Mahallede paniğe neden olan boğaları yakalamak isteyen sahipleri uzun süre peşinden koşturdu ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine vatandaşların yardım istediği belediye görevlileri, boğaların peşine düştü. Kurbanlıkları yakalama timinin peşine düştüğü ve kilometrelerce kaçan boğalardan birisi Çevir Kuvvet Şube Müdürlüğü, diğeri ise bir düğün salonunun bahçesinde görevlilerin tüfekle vurduğu sakinleştirici iğne ile yakalanarak kesim alanına götürüldü.
Akabe Mahallesi’nde ise kaçan bir boğa, görevlilerin 2 saatlik kovalamaca sının ardından Küçük Sanayi Sitesi’nde görevliler tarafından yakalandı, ardından ve sahibi tarafından kamyonetle kesim alanına götürüldü.