Şanlıurfa’nın İlk Çocuk Sokağı, Coşkulu Bir Törenle...

Şanlıurfa’nın İlk Çocuk Sokağı, Coşkulu Bir Törenle Açıldı

Karaköprü Belediyesi Şenevler Mahallesi'nde Mahmut Tuncer Parkı'nın yanındaki sokağı trafiğe kapatarak Çocuk Sokağı yaptı. Sokağın açılış töreninde Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, her şeyin çocuklar ...

21 Nisan 2016 - 21:17

Şanlıurfa’nın İlk Çocuk Sokağı, Coşkulu Bir Törenle AçıldıKaraköprü Belediyesi Şenevler Mahallesi’nde Mahmut Tuncer Parkı’nın yanındaki sokağı trafiğe kapatarak Çocuk Sokağı yaptı. Sokağın açılış töreninde Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, her şeyin çocuklar için dizayn edildiği bu sokakta unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını çocuklarla birlikte oynadı. BAŞKAN ÇOCUKLARLA OYNADI Başkan Baydilli önce Çocuk Sokağı’nda çocuklarla halk arasında “Bezirgan Başı” olarak bilinen unutulmaya yüz tutmuş bu oyunu oynadılar. Çocuklarla eğlence dolu dakikalar geçiren Başkan ve davetliler, bowling oynayan çocuklara eşlik ettiler ve tel araba sürdüler ve çelik çomak oynadılar. ÇOCUKLAR, ANNELER GÜLERSE ŞEHİRDE GÜLER Programın açılış konuşmasını yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Bir şehirde çocuklar gülerse, anneler gülerse o şehir de güler şehirde güzelleşir. Çocuklar bizim geleceğimiz ve biz bu çocuklara ne kadar sahip çıkarsak geleceğimizde o kadar sahip çıkmış oluruz. Malumunuz çocuklar arabalar arasında sokak ortasında oynuyordu. Bugün biz burada Çocuk Sokağı oluşturarak trafiğe kapalı bir alan oluşturduk. Onların güvenli bir şekilde oyun oynamalarını annelerinin de bu konuda huzurlu, mutlu olmalarını yerine getirdik. Karaköprü’nün müsait olan her sokağında bu Çocuk Sokağı’nı oluşturacağız. Hedefimiz daha güzel bir Karaköprü meydana getirmektir. Bugün biz ön plana çıkması gereken oyunları ön plana çıkardık” dedi.Gazetecinin, Başkan Baydilli’ye şu an da çocuklarla oynarken zorlandığınız bir oyun oldu mu? Sorusu üzerine Baydilli, deleme oyununda zorlandığını, oyunu unuttuğunu ifade etti.
Konuşmanın ardından Baydilli ve davetliler Çocuk Sokağı’nda hem oyun oynadı hem de çocuklara şeker, macun ve simit
ikramında bulundu Çocuklar sokakta rahatça oynayabildikleri için çok mutlu olduklarını ve böyle sokakların sayısının artmasını istediler.