Şanlıurfaspor: 2 – Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: 0

Şanlıurfaspor: 2 – Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: 0

PTT 1. Lig'de 24. hafta heyecanı Şanlıurfaspor-Gaziantep BBSK maçı ile başladı. Şanlıurfa Gap Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmada Şanlıurfaspor, Gaziantep BBSK'yı 2-0 mağlup etti. Şanlıurfaspor'a galibiyeti getiren goller ...

13 Mart 2015 - 22:05

109059PTT 1. Lig’de 24. hafta heyecanı Şanlıurfaspor-Gaziantep BBSK maçı ile başladı.
Şanlıurfa Gap Arena Stadı’nda oynanan karşılaşmada Şanlıurfaspor, Gaziantep BBSK’yı 2-0 mağlup etti.
Şanlıurfaspor’a galibiyeti getiren goller 15’de Serdar Eylik ve 90’da Rodrigo Tello’dan geldi.
Şanlıurfaspor bu galibiyet ile puanını 39 yaparken, Gaziantep BBSK ise 29 puanda kaldı.
Şanlıurfaspor: 2 – Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: 0
Stat: GAP Arena
Hakemler: İlker Meral, Hakan Yemişken, Cevdet Kömürcüoğlu
Şanlıurfaspor: Fevzi Elmas, Kenan Karışık (Dk. 46 Gökhan Alsan), Kubilay Sönmez, Abdulkadir Özgen (Dk. 86 Adilovic),Tello, Onur Akbay, Ekrem Dağ, Serdar Eylik (Dk. 62 Volkan Okumak), Veli Kızılkaya, Zenke, Hakan Arslan
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: Atilla Özmen, Josef Çınar, Ben Yahia, Ali Tandoğan, Abdullah Halman (Dk. 58 Mahmut Temur), Köksal Yedek, Alanzinho, Ergin Keleş, Salih Sefercik (Dk. 80 Umut Sönmez), Erkam Reşmen, Ufuk Budak (Dk. 59 Deumi)
Goller: Dk. 15 Serdar Eylik, Dk 90 Tello (Şanlıurfaspor)
Sarı kartlar: Dk. 38 Ufuk Budak, Dk. 42 Köksal Yedek (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Dk. 90 Kubilay Sönmez (Şanlıurfaspor)
Şanlıurfaspor’un teknik direktörü Osman Özköylü play-off grubu içerisinde yer almak için gerekli 3 puanı aldıklarını belirtirken, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da teknik direktör Hakan Kutlu ise ilk yarıya kötü, ikinci yarıyı iyi oynadıklarını söyledi. PTT 1’inci Lig’de evinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u 2-0 mağlup eden Şanlıurfaspor’da teknik direktör Osman Özköylü, 3 puanı kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Kalan maçlarda play off-grubu içersinde yer alabilmek ve üst grubu zorlayabilmek adına orada varlığımızı hissettirebilmek adına çok ihtiyacımız olan gerekli bir 3 puan aldığımızı düşünüyorum. Oyuncularımız gerçekten harika bir oyun ortaya koydular. Oyunun ilk yarısı tamamen bizim kontrolümüzdeydi. Kenan’ın sakatlanması ikinci yarıda dengelerimizi ve oyun şablonumuzu bozdu. İstediğimiz pas trafiğini ikinci yarıda sağlayamadık, ama ilk yarı harika bir oyun oynadık. Tello, bu takıma faydalı olmak adına kaşı ve gözü patlamış bir vaziyette maça devam etti. Başka bir oyuncu olsaydı oyunu terk ederdi. Öyle bir yürek gösterdi ki oyuna devam etti. 90 dakika boyunca sahada savaşmaları takdire değer” dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un teknik direktörü Hakan Kutlu ise ilk yarıda kötü oyun sergilediklerini ancak ikinci yarıda güzel oynamalarına rağmen kaybettiklerini ifade ederek, “Maça bizim açımızdan baktığımızda iki devreli maç oldu. İlk devrede Şanlıurfaspor gerçekten bize üstünlük kurdu. Hem oyun anlamında, hem de skor anlamında bizden üstün gözüktüler. İkinci yarıda futbolcularımız en az 3 pozisyonla baskılı oyun sergilediler. İlk yarı kötü futbol ortaya koyduk ama ikinci yarı güzel oynadık” diye konuştu.