ŞANLIURFASPOR ATEŞ HATTINA GİRDİ

ŞANLIURFASPOR ATEŞ HATTINA GİRDİ

Şanlıurfaspor PTT 1.Lig’in 29.haftasında, sahasında Alanyaspor’a 2-0 kaybetmiş ve rakiplerinin maçlarını beklemişti. Şanlıurfaspor PTT 1.Lig’in 29.haftasında Alanyaspor’u sahasında konuk etti. Düşme hattı açısından her maçın ...

16 Nisan 2016 - 09:36

ŞANLIURFASPOR ATEŞ HATTINA GİRDİŞanlıurfaspor PTT 1.Lig’in 29.haftasında, sahasında Alanyaspor’a 2-0 kaybetmiş ve rakiplerinin maçlarını beklemişti. Şanlıurfaspor PTT 1.Lig’in 29.haftasında Alanyaspor’u sahasında konuk etti. Düşme hattı açısından her maçın altın değerinde olduğu haftalarda, Şanlıurfaspor son 2 haftadır puan alamıyor. 2 hafta önce rakiplerinin 4 puan üzerinde 14.sırada bulunan Şanlıurfaspor, son 2 maçta puan alamaması ve rakiplerinin puan almasıyla birlikte, 29. Hafta tamamlanırken, haftayı düşme hattında bitirdi. Şanlıurfaspor’un düşme hattındaki rakiplerinden 1461 Trabzon haftayı 3 puanla kapatırken, Kayseri Erciyesspor puan alamadı. Denizlispor’un 3 puan üzerinde bulunan Şanlıurfaspor’un da puan kaybetmesiyle birlikte, Şanlıurfaspor cephesinde gözler Adana Demirspor- Denizlispor karşılaşmasına çevrilmişti. Denizlispor bu karşılaşmada, deplasmanda Adana Demirspor’u 2-0’lık skorla mağlup etti. Bu sonuçla birlikte hanesine 3 puanı yazdıran Denizlispor, Şanlıurfaspor ile puanları eşitledi ve averaj farkıyla düşme potasından çıkarak Şanlıurfaspor’u potaya itti. Ligde oluşan son puan durumuna göre, 1461 Trabzon 31 puanla 14.sırada, Denizlispor 29 puanla 15.sırada, Şanlıurfaspor 29 puanla 16.sırada ve Kayseri Erciyesspor 26 puanla 17. sırada haftayı kapattı.
Şanlıurfaspor gelecek maçta, düşme hattındaki rakiplerinden Kayseri Erciyesspor’a konuk olacak. Denizlispor ligin son sırasında yer alan Karşıyaka’yı konuk ederken, 1461 Trabzon ise ligde lider konumda bulunan ve şampiyonluğun en büyük adayı olan Adanaspor’a konuk olacak.