Selim Bağlı İçin Başbakana Soru Önergesi Verdildi

Selim Bağlı İçin Başbakana Soru Önergesi Verdildi

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, AKP'den aday adayı olan SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı'nın yakınlarına verilen teşviklerle ilgili Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 

12 Mayıs 2018 - 10:43

HDP Urfa Milletvekili Dilek Öcalan, AK Parti'den aday adayı olan SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı'nın yakınlarına verilen teşviklerle ilgili Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçilere sağlayacağı 300 koyun ve maaş desteğine müracaat eden 200’ü aşkın çiftçiden ön kabulü yapılan 15 kişiden 14'ünün AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'nın yakınları olmasını Başbakan Binali Yıldırım'a sordu.

 

Öcalan, Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Bağlı’nın annesi Hanım Bağlı, kız kardeşi Selime Nil Bağlı ve eşinin kız kardeşine 280 koyun teşviki çıktığını, Bağlı’nın kahyası ve şoförünün de teşvik için ön kabul aldığını hatırlattı.

 

Öcalan, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle şu soruları sordu: 

 

* “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı bahsi geçen teşvik programına kaç çiftçi başvurmuştur?

 

* Başvuruların değerlendirilmesinde hangi kriterler kullanılmaktadır?

 

* SGK Başkanı olmak başvuru dosyasını nasıl etkilemektedir?

 

* AKP’den milletvekili aday adayı olmak başvuru dosyasını nasıl etkilemektedir?

 

* Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı teşvikten yaralanmak isteyen köylüler, AKP’den milletvekilliği aday adaylığı başvurusu mu yapmalıdır?

 

MEHMET SELİM BAĞLI KİMDİR? 

 

Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Mehmet Selim Bağlı, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi bölümünde ise yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

1999 yılında Maliye Bakanlığı, Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Bağlı, Ocak 2000-2007 döneminde Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu’nda, Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı.

 

2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İç Denetçi olarak çalışmaya başlayan Bağlı, 24 Nisan 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

 

Bağlı, AKP Urfa eski Milletvekili ve MKYK üyesi Mazhar Bağlı'nın da akrabası.

Kaynak: mezopotamyaajansi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hilvan'da Takla Atan Otomobilin Sürücüsü Öldü
Hilvan'da Takla Atan Otomobilin Sürücüsü Öldü
Ceylanpınar'da 2 terörist yakalandı
Ceylanpınar'da 2 terörist yakalandı