Şeyhanlı Aşireti Cevheri İçin Toplandı

Şeyhanlı Aşireti Cevheri İçin Toplandı

24 Haziran seçimlerine beş gün kala çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve aday Mehmet Ali Cevheri, Şeyhanlı Aşireti kabilelerinden Hacan kabilesi ve Şeyhanlı aşiretin kanaat önderleri, muhtarlar, Cafer, Bozkoyun ve Dusak aileleri arasında kırgınlıkları barışla sonuçlandırılmak için birlik beraberlik kardeşlik ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye destek amaçlı bir araya geldiler.

19 Haziran 2018 - 23:08 - Güncelleme: 19 Haziran 2018 - 23:37

24 Haziran seçimlerine beş gün kala çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve aday Mehmet Ali Cevheri Şeyhanlı Aşireti kabilelerinden Hacan kabilesi ve Şeyhanlı aşiretin kanaat önderleri, muhtarlar, Cafer, Bozkoyun ve Dusak aileleri arasında kırgınlıkları barışla sonuçlandırılmak için birlik beraberlik kardeşlik ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye destek amaçlı bir araya geldiler.

 Şeyhanlı aşiret lideri Haşim Şeyhanlıoğlu,  Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı Dr. Abdürrahim Dursak Şeyhanlı aşireti dernek federasyon başkanı İsmail Şeyhanlıoğlu’nun bulunduğu toplantıda kardeşlik vurgusu yapıldı.

Şeyhanlı aşiret lideri Haşim Şeyhanlıoğlu :"Bizi birbirimizden ayrı bırakanlara inat bugün burada Şeyhanlı aşireti olarak toplandık , hep birlikte Şeyhanlı aşireti bireyleri olarak yeniden Ak Parti Şanlıurfa milletvekili ve aday Mehmet Ali Cevheri’yi, Meclise göndermek bizim görevimiz" dedi.

Şanlıurfa AK Parti milletvekili Mehmet Ali Cevheri  ise yaptığı açıklamada;  Büyük Şeyhanlı ailesinden, büyük kabilelerinden Hacan kabilesi özellikle Taşlı merkezde, yer alan bu kabile bizim gurur kaynağımız olan büyük bir ailedir. Bir yanlış anlamadan dolayı, amca, yeğen, amcaoğulları olan akrabalarımız arasına bir soğukluk girmişti.  Aslında kırgınlıkta değil ,hamdolsun bizi bugün kırmadılar, bütün akrabalarım bir araya geldiler, aynı sofrada bulunduk. Birbirlerine rahmet ettiler çünkü,  bunlar birbirlerine rahmet ederlerse Cenabı Allah’ta bunlara rahmet eder.  Özellikle birliğimizi, beraberliğimizin devamı için çok önemlidir Cenabı Allah bizleri hep böyle güzel birlikteliğimizi daim tutsun ve devam ettirsin. Bizler bir arada olduktan sonra ,inanıyorum ki başaramayacağımız hiçbir konu yoktur, çözemeyeceğimiz hiçbir konu olmayacaktır. Bugün bizleri bir araya getiren özellikle benim Taşlı’daki akrabalarıma teşekkür ediyorum, bizi kırmadıkları için sonsuz saygılarımı sunuyorum, Allah onlardan razı olsun, biz her zaman onların emrinde olacağız.dedi.

2018/06/896748.jpg
2018/06/1056841.jpg
2018/06/3585526.jpg
2018/06/3203842.jpg
2018/06/3054745.jpg
2018/06/2111699.jpg
2018/06/4098191.jpg
Kaynak: haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Haber Şanlıurfa Kulis / AK Parti Haliliye İlçe Belediye Meclis üye adayları
Haber Şanlıurfa Kulis / AK Parti Haliliye İlçe Belediye Meclis...
Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Kavga: 10 Yaralı
Şanlıurfa'da İki Aile Arasında Kavga: 10 Yaralı