Şeyhanlı Aşireti Tanışma ve Kaynaşma Toplantısında Buluştu

Şeyhanlı Aşireti Tanışma ve Kaynaşma Toplantısında Buluştu

Şeyhanlı Eğitim-Kültür-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şeyhanlı Aşireti Akrabaları Arasında Tanışma ve Kaynaşma Toplantısı Düzenledi. Şanlıurfa Merkezde bulunan Harran otelinde Şeyhanlı Aşireti Akrabaları Arasında Tanışma ...

08 Eylül 2016 - 17:37

seyhanli-asireti-tanisma-ve-kaynasma-toplantisinda-bulustuŞeyhanlı Eğitim-Kültür-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şeyhanlı Aşireti Akrabaları Arasında Tanışma ve Kaynaşma Toplantısı Düzenledi. Şanlıurfa Merkezde bulunan Harran otelinde Şeyhanlı Aşireti Akrabaları Arasında Tanışma ve Kaynaşma Toplantısına Şeyhanlı aşiretine mensup kişiler yoğun ilgi gösterdi. Şeyhanlı Eğitim-Kültür-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Çiçekli yaptığı açıklamada : “Misyonu Amacı; hedefimiz olan ziyaretleşme ve dayanışma; bir toplumda olması gereken birçok güzellikleri kendinde taşımakla birlikte İslam toplumunun temel taşlarından birini teşkil etmektedir. Birçok derdimiz ve toplumsal buhranlarımız böyle temel esasların hayatımıza intikal etmesiyle hallolacaktır. Özellikle bugün Müslümanlar olarak ‘kardeş’ olduğumuzu ve ancak dayanışma ile kuvvet bulacağımızı hatırlamaya ne kadar da çok ihtiyacımız vardır. Çünkü toplumumuz derin bir huzursuzluğun içindedir. Efendimiz’in ahlâklanmamızı istediği ilkeleri yeniden hatırladığımızda ve O’nun bizlere önerdiği hususları tek tek uyguladığımızda toplumumuzun üzerindeki kara bulutların nasıl tek tek dağıldığını hep beraber görmek mümkün olacaktır..Akraba Arasındaki bağı güçlendirmektir”
Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem, bize kardeşliğimizi hatırlatan ve Müslümanın Müslüman üzerindeki haklarını en kapsamlı şekli ile anlatan meşhur hadisinde şöyle buyurmaktadır: “Müslüman’ın, Müslüman üzerinde beş hakkı vardır:
1. Selamını almak,
2. Hastalanınca ziyaret etmek,
3. Cenazesine gitmek,
4. Davetine icabet etmek,
5. Aksırıp da ‘Elhamdülillah’ dediği zaman, ‘Yerhamükâllah’ demek.”1
Bu beş maddenin hepsi de Mü’minler arasındaki kardeşlik bağlarını sağlamlaştıracak özelliklerdir. Yine bu maddelerin hepsinde de ziyaretleşmenin ne kadar önemli olduğu göze çarpmaktadır. Efendimizin de üzerinde hassasiyetle durduğu müminler arasındaki kardeşliği ve dayanışmayı güçlendirecek bu öğütleri gelin hep birlikte ele alalım..
Şeyhanlı Akrabalar Arasında Tanışma Kaynaşma Toplantısı 7 Eylül 2016 Çarşamba Günü Saat 20.00 İla 23.00 Arasında Harran Otelinde Yapıldı. Mustafa Çiçekli “İlk Olması Sebebiyle Hayırlara Vesile Olması Dileğimizle..Umarım 2.si ve daha fazlası olur.”dedi www.haber-sanliurfa.com