Şeyhanlı Aşiretine Bağlı İki Aile Arasındaki Husumet Barışla...

Şeyhanlı Aşiretine Bağlı İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonuçlandı

Şeyhanlı Aşiretine mensup iki aile arasında başlayan Husumet kavga yaşanmadan , Cevheri ve Şeyhanlıoğlu'nun devreye girmesiyle barışla son buldu.

25 Ağustos 2018 - 22:21 - Güncelleme: 25 Ağustos 2018 - 23:08

Şeyhanlı Aşiretine mensup iki aile arasında başlayan kavganın ardından yaşanan husumet, Cevheri ve Şeyhanlıoğlu'nun devreye girmesiyle son buldu.

 Haşimi ve Kubat aileleri arasında yaşanan Husmet düzenlenen barış töreniyle sona erdi.

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'nin Şanlıurfadaki bürosunda  gerçekleştirilen törene Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri', Şeyhanlı aşireti lideri Haşim Şeyhanlıoğlu,Kubat ve Haşimi ailelerinin kanaat önderleri ve davetliler ile aile üyeleri katıldı.

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri barış töreninde ev sahibi olarak yaptığı konuşmada, "İnsan beşer olduğu için zaman zaman şaşıyor. Allah şaşırtmasın ama az da olsa çok seyrek de olsa öfkemizin esiri olabiliyoruz. Bu öfkemiz geçtikten sonra vicdanımızla başbaşa kalınca kendimizi hesaba çekiyoruz. Sonra (keşke ben bu hatayı yapmasaydım) diyerek pişmanlık hissediyoruz. Bugün burada gerçekten Haşimi ve Kubat aileleri büyüklük göstererek kısa sürede yaşanan olumsuzluğun önüne geçip barış yaptılar. Bunun herkese örnek olmasını temenni ediyorum" dedi. 

 Husumetin, kan davasına dönüşmeden barışla sonuçlanması için devreye giren Şeyhanlı Aşiret lideri Uz Ecz. Haşim Şeyhanlıoğlu yaptığı açıklamada. Şeyhanlioglu ; Şeyhanli asiretinin ayri iki.kabilesi olan.Kubatli ve Hasimi aileleri.arasindaki kavgayı büyümeden engelemek sevindirici..Büyük yanginlar bile ufak kıvılcımlardan cikar..Bunun için bölgemizde çikan en ufak kavgalar kirginliklar bile bizleri rahtsiz ediyor..Baris.için.elimizen gelen tüm gayretleri sarf ediyoruz..Yüce rabbim islam alemine bariş ve huzur versin.. dedi

Cevheri’nin Bayram Ziyaretleri

Husumetin Barışla Sonlanmasın ardından Akparti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve beraberinde Şeyhanlı Aşiret lideri Uz Ecz. Haşim Şeyhanlıoğlu bayram ziyaretlerinde, Haliliye ilçesine bağlı Balkatan köyünde Kırmızı ailesinin ,Haliyle ilçesi Haydar Uzundalın Dağyanı tesislerinde bulunan vatandaşların , Haliliye ilçesine bağlı Yolyazı köyü halkının , Siverek ilçesine bağlı Aralık mahallesinin halkının, Haliliye ilçesine bağlı Altındamla mahallesi halkının , Haliliye ilçesine bağlı Bademli Mahallesi halkının , Haliliye ilçesine bağlı Varlıca Mahallesi'ndeki halkla , Haliliye ilçesine bağlı Dolaplı Mahallesi'ndeki vatandaşlarla ,  Haliliye ilçesine bağlı Kabaklı Mahallesi'ndeki akrabalarını ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Haliliye Sağlık Merkezindeki hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek bayramlaştılar.

 

Kaynak: haber-sanliurfa.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x