Şeyhanlı Seyyidlerinin Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor

Şeyhanlı Seyyidlerinin Tarihi Gün Yüzüne Çıkıyor

Şeyhanlı Derneği 11 asırdan belli İslam dünyasını sahte seyyid ve şerifler kapladığını yalancı şahitler sayesinde sahte şecereler tertip edildiğini iddia etti.

02 Ocak 2017 - 22:02 - Güncelleme: 02 Ocak 2017 - 23:24

Şeyhanlı  Derneği 11 asırdan belli İslam dünyasını  sahte seyyid ve şerifler kapladığını yalancı şahitler sayesinde sahte şecereler tertip edildiğini iddia etti.

 

Şeyhanlı Dernek Başkanı Çiçekli :  İslam dünyasını  sahte seyyid ve şerifler kapladığını yalancı şahitler sayesinde sahte şecereler tertip edildiğini bu yanlışları İlim hocalarla birlikte çalışma yaparak gerçekleri ortaya çıkaracaklarını illettti.

işte o idda edilen maddeler...

11. asırdan itibaren seyyid ve şerifler, hükümdâr ve valilerden tahsisat ve yardım aldıkları için sahte seyyid ve şerifler türedi.
11. asırdan sonra seyyid ve şerifleri sıhhatli bir şekilde tayin etmek mümkün değildi ….
1l. asırdan sonra İslâm dünyasını sahte seyyid ve şerifler kapladı.
Zamanla İslâm dünyasında her on kişiden biri seyyid veya şerif oldu.
Bazıları yalancı şahitler sayesinde seyyid ve şerif oldular, bazıları da âlimleri zorlayarak sahte şecereler tertip ettiler ..

Bu anlamda bir çok kitap ve yazı kaleme alınmış  fakat hiç bir kapsamlı kitap çalışması yapılmamıştır.Ömer Faruk Hilmi ,İbrahim Bozkurt Hocanın Çalışmaları devam etmektedir.Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bu İşe El atmış , İhtiyaç Olan Bu Kitabı Seyyidlerin Hizmete Sunmayı Amaçlıyor.
 

Kaynak: haber-sanliurfa

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..