ŞEYHANLIOĞLU ESMER AİLESİNİN KİRVESİ OLDU

ŞEYHANLIOĞLU ESMER AİLESİNİN KİRVESİ OLDU

Şeyhanlı aşiret lideri Ecz. Haşim Şeyhanlıoğlu , aşiretin Arap kolu Naimi aşiretinden Esmer ailenin sünnet olan evlenen çocuklarına kirve oldu.

15 Temmuz 2018 - 22:38 - Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 10:18

Şeyhanlı aşiret lideri Ecz. Haşim Şeyhanlıoğlu , aşiretin Arap kolu Naimi aşiretinden Esmer ailenin sünnet olan evlenen çocuklarına kirve oldu.

Şeyhanlı aşiretinin lideri Uz.Ecz.Haşim Şeyhanlıoğlu kirvesi olduğu  Mehmet Esmer'in ailesinin ,sünnet törenine ve aynı anda evlenen oğlunun düğününe binlerce kişinin katıldığı  ve bölgenin diğer aşiretlerin ileri gelenleride katılım sağladılar. .

Şeyhanlı aşiretinin lideri  Uz.Ecz.Haşim Şeyhanlıoğlu kendisine gönderilen kirvelik talebini geri çevirmedi. Sünnet olan Esmer ailesinin çocuklarına Şeyhanlıoğlu kirvelik yaptı.

Esmer ailesinin sünnet ve düğün töreninde ,halaylar çekildi ,kurbanlar kesildi . Eski geleneklere göre kırmızı sofralar serildi..

Şeyhanlı aşiretinin lideri  Uz.Ecz.Haşim Şeyhanlıoğlu kirvesi olduğu sünnet töreninde  Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla , belediye başkan aday adaylığı konuşuldu. 

Bölgede Kürt ve Arap kesimlerini birleştiren tek aday olarak tanınan geçen dönem Ak Parti belediye başkan a.adayı Haşim Şeyhanlıoğlu'nun bu dönemde yine siyaset meydanına inmesi için baskı oluşturulmaya başlandığı ve  bölge halkı tarafından destek vereceklerini sohbetlerde dile getirildi. 

BİZİM ŞANLIURFA'DA KİRVELİK ÇOK ÖNEMLİDİR"

Şeyhanlı aşireti lideri Uz. Ecz. Haşim Şeyhanlıoğlu , Şanlıurfa geleneklerinde kirveliğin önemli bir yerde olduğuna dikkat çekti. Şeyhanlıoğlu , "Bizim Şanlıurfa'da kirvelik çok önemlidir. En yakın akraba gibidir. Bizim geleneklerimizde kirve sıkıntılı günlerde yanında olan, Babadan daha yakın değil ama amcadan daha uzak değil. Bundan 26 yıl önce rahmetlik babam Sinan Ağa bu aileye kirve olmuştu.yillar sonra tekrar.kirveligimizi tazeledik.. İnşallah mürüvvetlerini de görürüz. onların mutlu olması, hayata iyi hazırlanması için dün olduğu gibi buğünde üzerimize düşeni yapmayı hazırız" dedi. 
 

Kaynak: haber-sanliurfa.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da silahlı çatışma! Yaralılar var...  
Şanlıurfa'da silahlı çatışma! Yaralılar var...  
HÜR DAVA PARTİSİ'NDEN HİLVAN AK PARTİ'YE DESTEK
HÜR DAVA PARTİSİ'NDEN HİLVAN AK PARTİ'YE DESTEK