Suriyelilerin Durum Değerlendirme Toplantısı‏

Suriyelilerin Durum Değerlendirme Toplantısı‏

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve UNICEF iş birliği gerçekleşen Suriyelilere aile eğitim programının durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ...

10 Kasım 2014 - 15:09

IMG_0771Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve UNICEF iş birliği gerçekleşen Suriyelilere aile eğitim programının durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 11 personeli tarafından Kobani’den Suruç’a gelen Suriyeli misafirlere aile eğitim programı verildi. Yaklaşık bir hafta süren eğitim 50 köyde uygulandı.
Tamamlanan eğitimin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Personeli ve UNICEF çalışanları arasında durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Suriyeli misafirler ile ilgili sorunlar ve sorunlar ışığında kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerileriyle ilgili düşünceler aktarıldı.
Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, yapılan toplantıda çok önemli görüş alışverişleri ve çalışmaların yapıldığını söyleyerek;
Kamu kurum ve kuruluşları ile STK’ların işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam ediyor. Şanlıurfa son derece hamiyetperver ve yardımsever bir kent. Bugüne kadar kentin bu özelliği nedeniyle Suriyeli misafirlerimizin barınmasında, iaşesinde ve diğer ihtiyaçlarında herhangi bir sorun yaşanmadığını ifade etti.
Demirkol,” bu çalışmalardaki amacımız gerek ilimize gelmiş bulunan Suriyeli misafirlerimizin yerleşim birimlerini tespit etmek gerekse bugüne kadar yapılan yardımlardan ne kadar istifade edilmiş ve hangi ihtiyaçlarının bulunduğunu belirleyerek ilgili birimlere rapor etmektir. Bu doğrultuda hazırlanacak raporumuz başta kriz merkezi olmak üzere yetkili birimlerle zaman zaman paylaşılacak ayrıca tekrar alan taramaları ile sonuçları gözlemlenecek” dedi.