Suruç Köylerinde Hala İçme Suyu YOK

Suruç Köylerinde Hala İçme Suyu YOK

Suruç'un köylerinde vatandaşlar su ihtiyacını taşıma suyla sağlıyor, haftalık olarak doldurulan su tankerleri vatandaşlara hem zaman hem de enerji kaybının yaşanmasına sebep oluyor. Traktörlere bağlanan ...

19 Ağustos 2016 - 12:12

aaafSuruç’un köylerinde vatandaşlar su ihtiyacını taşıma suyla sağlıyor, haftalık olarak doldurulan su tankerleri vatandaşlara hem zaman hem de enerji kaybının yaşanmasına sebep oluyor. Traktörlere bağlanan tankerlerle içme suyunu getiren vatandaşların kullandıkları içme suyu haftalık olarak yenileniyor.
Tarlaların suya kavuştuğunu vurgulayan vatandaşlar içme suyu için çalışmaların yapılmasını istediler. Suya muhtaç olduklarını dile getiren vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler: ‘Tarlalarımıza su verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz, yıllarca boş kalan köylere artık insanlar tekrar dönüyor. Toprak hayat buldu ama biz susuzlukla mücadele ediyoruz. İçme suyu olmadığı için haftada bir ya da iki kez su almak için uzak mesafelere gidiyoruz. Tankerlere doldurduğumuz suyu içme ve banyo ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz. Bazen traktör bulamayınca sıkıntı çekiyoruz. Yetkililerden içme suyu ihtiyacımızın karşılanmasını istiyoruz.” (Kaynak: Gazete İpekyol)