Suruç Yasak Bölge’ İlan Edildi

Suruç Yasak Bölge’ İlan Edildi

Şanlıurfa Valiliği, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar sebebiyle Türkiye-Suriye sınırındaki bazı noktaları 'Askeri Yasak Bölge' ilan etti. Şanlıurfa Valiliği, IŞİD ile bazı Kürt gruplar ...

14 Şubat 2015 - 00:31

fft2mm6707541Şanlıurfa Valiliği, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar sebebiyle Türkiye-Suriye sınırındaki bazı noktaları ‘Askeri Yasak Bölge’ ilan etti. Şanlıurfa Valiliği, IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar sebebiyle Türkiye- Suriye sınırındaki bazı noktaları ‘Askeri Yasak Bölge’ ilan etti. Valilik, Suriye sınırındaki Suruç’ta Tekçe ile Ziyaret Hudut Komutanlığı bölgesinde yer alan sınır hattının ‘Askeri Yasak Bölge’ ilan edildiğini duyurdu. Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada, Suruç ilçesinin doğu ve batısında IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmaların sürdüğü hatırlatıldı.
Çatışmalar nedeniyle sınırdaki bazı noktaların, vatandaşların can güvenliği açısından tehdit oluşturduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: “Söz konusu gelişmeler nedeniyle, 13- 14 Şubat 2015 tarihlerinde Suruç ilçesi sınırındaki doğuda Tekçe Hudut Karakolu bölgesinden, batıda Ziyaret Hudut Karakolu bölgesine kadar, vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak, olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için valiliğimizce ‘Askeri Yasak Bölge’ ilan edilmiştir.”