ŞUSKİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN ORTAK EĞİTİM

ŞUSKİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN ORTAK EĞİTİM

Şanlıurfa’da halka sağlıklı ve güvenli içme, kullanma suyu sağlamanın önemi ve bulaşabilecek hastalıklar konulu Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından ortak eğitim toplantısı yapıldı.

11 Ekim 2016 - 16:04 - Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 16:10

 

 

Toplantıya Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Yaşar Şimşek, Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Şık, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve çevre sağlığındaki görevli personeller, ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanı M.Ramiz Altay, Şube Müdürü Mustafa Asoğlu, Şube Müdürü Cumali Türkoğlu ile ŞUSKİ’den sorumlu personeller katıldı.

Toplantı açılış konuşmasında Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Yaşar Şimşek yaptı. Halka sağlıklı ve güvenli içme, kullanma suyu sağlamanın halk sağlığı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Halka sağlıklı ve güvenli içme-kullanama suyu sağlamak amacıyla yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında ŞUSKİ Arıtma Tesisleri Daire Başkanı M.Ramiz Altay tarafından bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Çevre, Yüksek Mühendisi İbrahim Bayhan da branşı ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Halk Sağlığı Uzmanı Uzm.Dr. Mehmet Enes Gökler de “Su ile Bulaşan Hastalıklar” konusunda katılımcılara önemli detaylardan bahsetti.

Sahada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konularında görüş alışverişinde bulunan her iki kurum yetkilileri Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ŞUSKİ personellerinin işbirliğinin artırılması, sahada doğru koordinasyonla çalışmanın önemini vurgulayarak bu eğitimlerin düzenli bir şekilde yapılacağını ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..