Tarım Bakanlığı’ndan Duyuru

Tarım Bakanlığı’ndan Duyuru

  Bitkisel Üretime Destekleme ödemesi yapılanmasına dair tebliğ kapsamında 2015 yılı üretimine ait hububat-baklagil fark ödemesi desteklemesi ile ilgili olarak 2016 yılı içinde ilimizde yaklaşık 25.000 ...

29 Ağustos 2016 - 19:43

  Bitkisel Üretime Destekleme ödemesi yapılanmasına dair tebliğ kapsamında 2015 yılı üretimine ait hububat-baklagil fark ödemesi desteklemesi ile ilgili olarak 2016 yılı içinde ilimizde yaklaşık 25.000 üretici destekleme almak için ilçe tarım müdürlüklerimize başvuru yapmıştır.
Bu üreticilerimizden 10.829 üreticimize ödemeleri yapılmıştır. Ödemesi yapılmayan üreticilerimiz ile ilgili olarak İlçe Tarım Müdürlüklerimize üreticiler tarafından ibraz edilen müstahsil makbuzları ile ilgili bazı firmalara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülmektedir.   Üreticilerimizin destekleme ödemesinden sonra mağduriyet yaşamamaları önem arz etmektedir. Bu nedenle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilmesi gereken icmallerin, soruşturması yürütülen bazı firmaların dışındaki üreticilere ait ödemeye uygun olan icmallerin olması gerekmektedir. Bu kapsamda soruşturma ve incelemesi yürütülen firmalardan belge ibraz eden üreticilerimizin ödemeleri, soruşturmanın sonucuna göre değerlendirilecektir.   Tüm üreticilerimize ilanen duyurulur.