Tek Türkiye’nin Senaristi Ali Kara Serbest Bırakıldı

Tek Türkiye’nin Senaristi Ali Kara Serbest Bırakıldı

14 Aralık'ta Cemaat'e yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan Samanyolu'nda yayınlanan Tek Türkiye dizisinin senaristi Ali Kara, emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Kara ile birlikte soruşturmada serbest ...

15 Aralık 2014 - 19:00

emniyet-ten-cemaate-operasyon-6773120_162_m
14 Aralık’ta Cemaat’e yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan Samanyolu’nda yayınlanan Tek Türkiye dizisinin senaristi Ali Kara, emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Kara ile birlikte soruşturmada serbest bırakılan kişi sayısı 7 oldu. KİMLER SERBEST BIRAKILDI? Operasyon kapsamında 31 kişi için gözaltı kararı çıkarılmıştı. 27 kişi gözaltına alındı. Polis ekiplerinin araştırmasında, hakkında gözaltı kararı bulunan 31 kişiden biri olan gazeteci-yazar Nuh Gönültaş’ın operasyondan bir gece önce Atatürk Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığı tespit edildi. Dün gece Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gelerek, şüphelilerin ifadelerini almaya başladı. İfadeleri alınan şüphelilerden Samanyolu televizyonunda yayınlanan “Tek Türkiye” dizisi ekibinden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar ve Naci Çelik Berksoy, serbest bırakıldı.
ZAMAN YAZARI DA SERBEST KALDI Son olarak emniyetteki ifadesi tamamlanan Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Şahin serbest bırakıldı.