TKDK’DAN YATIRIMCIYA BÜYÜK DESTEK

TKDK’DAN YATIRIMCIYA BÜYÜK DESTEK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13'üncü proje başvuru çağrı ilanına çıktı. TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa BOZKURT, Konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Gıda ...

12 Kasım 2014 - 19:51

fotoğraf
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 13’üncü proje başvuru çağrı ilanına çıktı. TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa BOZKURT, Konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 10 Kasım 2014 tarihinde 187.826.012 Euro`luk IPARD fonunu kullandırmak için On Üçüncü Proje Başvuru çağrı İlanına çıktığını söyledi. İlimizde sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kapasite oluşturmayı hedefleyen IPARD programı, işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda yatırım yapmayı düşünen ve proje hazırlamak isteyen yatırımcılar, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi(Arıcılık, Tıbbi ve Aromatik bitkiler, Süs bitkileri yetiştiriciliği), Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm ve Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi kapsamında hazırlanan projelere yatırımın tamamlanması halinde yüzde 50 hibe desteği sağlanacaktır.
İlgili sektördeki girişimcileri İlimizde yatırım yapmaya davet eden TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa BOZKURT, Proje hazırlığı ve desteklenecek yatırımlar konusunda başvuru sahiplerinin İl Koordinatörlüğümüz yardım masasından, 444 85 35 iletişim hattından veya www.tkdk.gov.tr internet sitesinden yardım alabileceklerini ifade etti.
BOZKURT, Proje başvurularının 12 Ocak 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, İl Koordinatörlüğümüzde kabul edilmeye başlanacağını, başvuruların son teslim tarihinin 10 Şubat 2015 saat 21.00 olduğunu söyledi.