Ülkeler harp teknolojilerini sergilemeye başladı

Ülkeler harp teknolojilerini sergilemeye başladı

Ülkeler son zamanlarda soğuk savaş döneminden çıkıp yıllardır üzerinde çalıştıkları harp teknolojilerini sergilemeye başladı. Harp teknolojileri ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

30 Nisan 2017 - 14:07 - Güncelleme: 30 Nisan 2017 - 14:26

Son zamanlarda Kore ve ABD arasındaki gerilim her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle Kuzey Kore'nin füze denemeleri bütün basın kuruluşlarının manşetlerinde yer almaya başladı ki Amerika bu anlamda da geç kalmayıp kendilerine ait bütün savaş teknolojilerini ortaya koydu. Trump denizaltı gemilerinden çıkan füzeleri ile rejime ait hava üssünü yerle bir etti ve onlarca savaş uçağını kullanılamaz bir hale getirdi. Savaş artık çok yakın diyoruz ama bunlar sadece gösterişte olabilir. Kuzey Kore en son uçak gemisini denizlerine indirdi ama aynı zamanda füze denemelerine de devam ediyor. 

HARP TEKNOLOJİLERİNDE YENİ AKIM FÜZELER OLDU

Eskiden bilişim teknolojilerinin hakim olduğu dünyada eskisi gibi tanklar ve savaş uçakları gündeme gelmeye başladı. Bu anlamda merak edilen konulardan birisi Türkiye'nin harp teknoloji ile ilgili ürünleri oluyor. ASELSAN'ın teknolojileri görücüye çıkmaya başladı ve bu anlamda ülkenin güçlü olduğu da gösterilmeye başlandı. Ülkemizin tanklardan veya ağır silahlardan çok radar sistemlerine odaklandığını belirtmek istiyoruz. Sinyal bozuculardan tutunda radar bozucu birçok teknoloji milli kuruluşlar tarafından ortaya çıkarılıyor. 

ZIRHLI ARAÇ TEKNOLOJİLERİ YAN SANAYİ İLE ORTAYA ÇIKIYOR

Ülkemizde büyük bir gurur ile tanıtılan milli füzeler ve tanklar geliştirilmiye devam ediliyor ki bu anlamda obüsler büyük rol oynuyor. Ülkenin obüsleri yüksek menzilleri ile düşmanın korkulu rüyası oluyor ama aynı zamada şehir içerisinde kullanılan tam zırhlı askeri araçlarda gerçekten diğer ülkeleri kıskandırıyor. Nurol Makine üretimi olan yüzlerce araç TSK'ya hizmet veriyor ve aynı zamanda özel kuvvetlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum