Urfa’da Çocuk Üroloji Polikliniği Açıldı

Urfa’da Çocuk Üroloji Polikliniği Açıldı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde, kentteki ilk çocuk üroloji polikliniği açıldı.

07 Ekim 2016 - 13:51

 

 

 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Üroloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ercan Yeni, doğurganlık hızının en yüksek olduğu bir bölgede yaşadıklarını hatırlatarak; “Bölgedeki çocuk hasta yoğunluğu düşünüldüğünde çocuk ürolojisi kliniğinin Şanlıurfa'ya katacağı hizmet çok daha önemli olacak." ifadelerini kullandı.

Çocuk Üroloji Uzmanı Dr. İsmail Yağmur da çocuk ürolojisi dalının, doğuştan 18 yaşına kadar yaş aralığındaki çocukların ürolojik hastalıklarla ilgili tanı ve tedavi aşamasında ilgilenen bilim dalı olduğunu ifade etti. Yağmur, şunları kaydetti: "Ek olarak yeni doğan bebeklerde başlayıp çocukluk döneminde işeme güçlükleri, torbalarda anormal görünüm, sünnet hataları, penis bölgesindeki anormallikler, böbrek taşları, inmemiş testis rahatsızlığı, idrar yolu enfeksiyonları, böbrek ya da idrar yolunda oluşan kitleler veya tüm oral oluşumlar gibi birçok hastalıkla ilgilenmekteyiz. Üroloji uzmanlığını Harran Üniversitesinde almış Şanlıurfalı biri olarak Şanlıurfalı çocuklara hizmet etmekten gurur duyacağımı belirtmek istiyorum, Üniversitede yeni kurulacak olan pediatrik üroloji ana bilim dalında hizmet edeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..