Urfa’da ’ilkler’ bitmek bilmiyor

Urfa'da 'ilkler' bitmek bilmiyor

Şanlıurfarfa Belediyesi'nin "İlkler" sloganıyla 3 milyon 300 bin TL'ye mal ettiği Balık ve Sebze Hali eksikleri nedeniyle boş kaldı. 

28 Aralık 2017 - 23:50

Şanlıurfarfa Belediyesi'nin "İlkler" sloganıyla 3 milyon 300 bin TL'ye mal ettiği Balık ve Sebze Hali eksikleri nedeniyle boş kaldı. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin "Şanlıurfa’da ilkleri gerçekleştiriyoruz" sloganıyla 3 milyon 300 bin TL'ye mal ettiği Balık ve Manav Hali eksiklerinden kaynaklı boş kaldı. Eski Koşu Meydanı olarak bilinen bölgedeki Urfa Ticaret Merkezi'nin (ŞUTİM) parçası olarak 20 Ağustos 2016 tarihinde başlayan ve Nisan 2017’de sona gelinen Balık ve Manav Haline, kentte bulunan 3 balıkçı ile manavcılar taşınamadı. 2 ay önce eksikliklerle esnafa teslim edilen dükkanlar, esnaf kendi imkanlarıyla tadilatını sürdürüyor. 

 

6 YILDA YARIM İŞ

 

Halde bulunan dükkanların 2 ay önce kendilerine teslim edildiğini belirten balıkçı Levent Seven, belediyenin hal projesini bitirmeden teslim ettiğini ve sonrasında çıkan maliyeti esnaflar olarak ceplerinden karşıladıklarını kaydetti. 6 yıl önce belediye başkanı şimdi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın söz verdiği Balık ve Sebze Hali’nin 6 yıl sonra birçok eksikle teslim edildiğini ifade eden Seven, “Sadece benim dükkanıma 30 bin harcama yaptım. Hala taşınamadım, çünkü eksikleri bitmiyor. Altyapı sorunu olduğuna dair çeşitli dedikodular aldık. Ancak bunu da kullanmadan anlayamayacağız. Her dükkan en az 15 milyar masraf yaptı” diye konuştu. 

 

ÇATIYI BİLE KENDİLERİ YAPTI

 

Balıkçı Ahmet Durmaz da, büyük bir maliyetle balık ve sebze satan esnaf için halin yapıldığını, ancak bir türlü çalışmanın bitmediğini kaydetti. Durmaz, “Kentte zaten 3 balıkçı vardı, ancak bu halle birlikte belki sayı da artacak ve herkes bir arada olacaktı. Çok para harcandı, ancak hala bitmedi. Çatı kısmını da yapılan çalışmanın maliyetini de kendi cebimizden ödüyoruz” diyerek 15 bin masraf yaptığını söyledi. 

 

BELEDİYE BAŞKANI: İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ 

 

Henüz yapım aşamasında defalarca haberi yapılan hal için Urfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’da ilkleri gerçekleştiriyoruz. Artık Şanlıurfa'da derli toplu bir şekilde bir balık haline ihtiyaç olduğunu tespit ettik. 3 milyon 300 bin liralık bir proje. 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan hal, Urfa için bir ilki oluşturuyor” demişti. 

Kaynak: mezopotamyaajansi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da 'Joker' Operasyonu 20 Gözaltı
Şanlıurfa'da 'Joker' Operasyonu 20 Gözaltı
Cumhurda Birlik Harran’da Coşkuyla Karşılandı
Cumhurda Birlik Harran’da Coşkuyla Karşılandı