Urfa’da, KESK Üyeleri,Öğretmenlere İzin Verilmesine Tepki...

Urfa’da, KESK Üyeleri,Öğretmenlere İzin Verilmesine Tepki Gösterdi

ŞANLIURFA'da, KESK üyesi öğretmenler, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde öğretmenlere izin verilmesine tepki gösterdi. Öğle saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde toplanan KESK üyesi öğretmenler, Cizre ve ...

15 Aralık 2015 - 18:19

kesk-uyelerinden-cizre-ve-silopideki-ogretmenlere-izin-verilmesine-tepki-002ŞANLIURFA’da, KESK üyesi öğretmenler, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde öğretmenlere izin verilmesine tepki gösterdi.
Öğle saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde toplanan KESK üyesi öğretmenler, Cizre ve Silopi’de görevli öğretmenlere SMS gönderilerek hizmet içi eğitime alındıkları belirtilerek izne gönderilmelerini eleştirdi. Öğretmenlerin ilçeden ayrılmasıyla çocukların eğitimden geri kaldığını belirten KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Keklik, “Şırnak Valiliği’nin Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenlere SMS yoluyla süresiz izine göndermesi tüyleri diken diken eden bir uygulamadır. Devlet hastanelerine gönderilen resmi bir yazıda ise personel ve hastanenin hazır olmasının istenmesi topyekun savaş hazırlığı yapıldığını ve kamu hizmetlerinin de savaşa göre düzenlendiğini göstermektedir” dedi.