URFA’DA KÖPRÜLER YIKILDI KÖYLÜ İSYAN ETTİ

URFA’DA KÖPRÜLER YIKILDI KÖYLÜ İSYAN ETTİ

Şanlıurfa’da 15 köyü birbirine bağlayan köprü yıkılınca köylüler yetkililere sitem etti. Şanlıuurfa’nın Akçakale ilçesindeki Kayalık, Yukarı dere, Aşağı Dere, Yalıntaş, köylerindeki köprüler yıkılınca köylüler isyan etti. ...

20 Nisan 2016 - 00:04

URFA’DA KÖPRÜLER YIKILDI KÖYLÜ İSYAN ETTİŞanlıurfa’da 15 köyü birbirine bağlayan köprü yıkılınca köylüler yetkililere sitem etti.
Şanlıuurfa’nın Akçakale ilçesindeki Kayalık, Yukarı dere, Aşağı Dere, Yalıntaş, köylerindeki köprüler yıkılınca köylüler isyan etti. Köprülerin onarılmadığını ifade eden köylüler, tarlalarına gidemediklerini ve öğrencilerini de okula gönderemediklerini söyledi.
YIKILAN KÖPRÜLERDEN ÖĞRENCİLER DE NASİBİNİ ALDI
Öte yandan köylerden taşımalı eğitim ile merkeze giden yaklaşık 30 öğrenci de nasibini aldı. Köprü yıkılınca okula gidemedi. Yıkılan köprüde servis şoförleri öğrencileri köprünün diğer tarafında bırakıyor öğrenciler ise ailelerinin yardımı ile karşıdan karşıya geçiyor.
3 KÖPRÜ YIKILDI ONARAN YOK
Akçakale ilçesindeki yaklaşık 15 köyü birbirine bağlayan köprüler yetkililer tarafından onarılmayı bekliyor. KÖYLÜLER: KAZILAR YÜZÜNDEN OLDU Köydeki vatandaşlar ise, köprülerin çöküm nedenini dere için çalışan kepçeleri mesul tutuyor. Yaklaşık bir aydır dere için kazı yapan kepçelerin köprüleri yıktığını ifade eden, Celal Çifçi, “bir aydan beri kazı yapıyorlar, kazıyı biraz uzaktan yapsalarda sıkıntı olmazdı. Köprüden 60 tonluk kepçeler gidince köprüler ağırlığa dayanmayınca yıkılıyor. Öğrenciler okula gidemiyor. 80 tane öğrenci var, taşımalı eğitim ile gidiyor. Sabah yol kapatınca öğrencileri tek tek biz bu tarafa geçirdik” dedi.