Urfa’daki Kurumlara Da Kayyım Atanabilir

Urfa’daki Kurumlara Da Kayyım Atanabilir

Gülen Cemaatinin Adıyaman'daki yapılanmasına düzenlenen operasyondan sonra okul ve şirketlere kayyım atandı. Aynı sürecin yaşandığı Urfa'da da benzer bir uygulamanın yapılması bekleniyor. Urfa'daki Kurumlara Da Kayyım ...

03 Mayıs 2016 - 21:31

Urfa'daki Kurumlara Da Kayyım AtanabilirGülen Cemaatinin Adıyaman’daki yapılanmasına düzenlenen operasyondan sonra okul ve şirketlere kayyım atandı. Aynı sürecin yaşandığı Urfa’da da benzer bir uygulamanın yapılması bekleniyor. Urfa’daki Kurumlara Da Kayyım Atanabilir Adıyaman’da Gülen Cemaatine yönelik soruşturma kapsamında, eğitim faaliyeti yürüten ve bünyesinde 14 okul ile yurt bulunan 2 şirkete kayyım atandı. Sabah’ın haberine göre, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, FETÖ/PDY bağlantılı Adıyaman İnci Eğitim Kurumları ve Başarı Eğitim Kurumları A.Ş. hakkında çalışma yapıldı. Yapılan incelemelerin ardından bünyelerinde 14 okul ve yurt bulunan her iki şirkete 3 kayyım atandı. Kayyımlar, polis eşliğinde Özel İkbal Kolejine gelerek, görevlerine başladı. URFA’DA BENZER BİR SÜREÇ YAŞANMIŞTI Urfa’da da geçtiğimiz hafta içerisinde Gülen Cemaatine bağlı Sema Basın Yayın Özel Eğitim İnşaat Tekstil A.Ş.’ye bağlı okullara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından operasyon düzenlenmişti. Özel Çağlayan Murat Anadolu ve Fen Lisesi, Özel Çağlayan Tevhide Hatun Anadolu ve Fen Lisesi ile Özel Çağlayan Ömer Türkmen İlkokulu ve bağlı şirketlere polis tarafından arama yapılmıştı.
Bilgisayar ve bazı dokümanlara el koyan polis, aralarında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin ve Şanlıurfa Genç İşadamları Derneği (ŞUGİAD) Başkanı Mehmet Öksüzoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda öğretmen, işadamı, avukatı gözaltına aldı. Gözaltı sayısının 32’yi bulduğu ilde daha sonra aralarında ŞUTSO Başkanı Ertekin’in bulunduğu yedi kişi tutuklanmıştı. Adıyaman’daki kayyım atama işlemi gibi bir işlemin Urfa’da da uygulanması bekleniyor. (KAYNAK GAZETEİPEKYOL)