Urfa’dan Yola Çıkan Gençlerin Araçlarına El Konuldu

Urfa’dan Yola Çıkan Gençlerin Araçlarına El Konuldu

DEM-GENÇ’ in 1'inci Olağan Kongresine katılmak için Urfa’dan Diyarbakır’a hareket eden 150 gencin araçlarına, polis el koydu. Diyarbakır'a doğru yürümeye başlayan gençler Urfa'dan gelen ...

13 Aralık 2015 - 15:14

indir DEM-GENÇ’ in 1’inci Olağan Kongresine katılmak için Urfa’dan Diyarbakır’a hareket eden 150 gencin araçlarına, polis el koydu. Diyarbakır’a doğru yürümeye başlayan gençler Urfa’dan gelen yeni araçlar ile yollarına devam etti. Diyarbakır’da gerçekleşen DEM-GENÇ 1’inci Olağan Kongresi’ne katılmak için yola çıkan Harran Üniversitesi öğrencileri polisler tarafından engellendi. 4 araçla yola çıkan 150 gencin araçları, Urfa’nın çıkışında polisler tarafından durduruldu. Kimlik ve GBT kontrolü yapan polis, araçların camlarının siyah olması gerekçesi ile araçlara el koydu. Bu arada fotoğraf çekmek isteyen bir genç polisler tarafından darp edildi.
Araçlarını alamayan gençler yürüyerek Diyarbakır yoluna düşerken, daha sonra Urfa’dan gelen yeni araçlarla yola devam ettiler. Polislerin Urfa çıkışında araçları durdurduğunu belirten Harran Üniversitesi öğrencisi İbrahim Tekin polislerin hiçbir gerekçe göstermeden araçlarına el koymasına tepki göstererek “Bir arkadaşımız darp edildi. Bize sözlü tacizde bulunan polisler, 2 arkadaşımızı gözaltına almak istedi. Bizim itirazlarımızla arkadaşlarımız bırakıldı” dedi.
DİHA