Urfa’lı Zeynep Oryantiring Yarışmasında İddalı

Urfa’lı Zeynep Oryantiring Yarışmasında İddalı

Antalya Oryantiring Günleri ve 3. Kademe Mustafa Karataş Yarışması'na, 18 ülkeden bin 600 kişi katıldı. Türkiye Oryantiring Federasyonunun düzenlediği Antalya Oryantiring Günleri ve 3. Kademe Mustafa ...

28 Şubat 2015 - 16:38

1424965070_oryantirinnfg (1)Antalya Oryantiring Günleri ve 3. Kademe Mustafa Karataş Yarışması’na, 18 ülkeden bin 600 kişi katıldı. Türkiye Oryantiring Federasyonunun düzenlediği Antalya Oryantiring Günleri ve 3. Kademe Mustafa Karataş Yarışması, Alanya’da başladı.
Yarışmanın ilk günü Kızılalan bölgesinde yapıldı. Farklı parkurlarda dört gün sürecek yarışmanın ilk gününde 580 sporcu yarıştı.
Türkiye Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Koray Dever, 4 gün boyunca dünyanın birçok ülkesinden sporcuların katıldığı bir organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. Yarışlarda 18 ülkeden 200’ü yabancı bin 600 kişinin yer aldığını belirten Dever, “10 yaşından 80 yaşına kadar yarışmacıların bulunduğu etkinliğe 80 kulüpten sporcular katıldı” dedi.
Doğada harita ve pusula yardımıyla yön ve hedef bulma sporu etkinliğinin koşarak, kayak ve bisikletle yapılan dalları olduğunu belirten Dever, Alanya’daki organizasyonda ise koşma bölümünün yapıldığını bildirdi. Eskişehir’de yapılan Oryantiring Yarışmasında 1. olan Urfa’lı Zeynep Cengiz Antalya Oryantiring’tede İddalı.