URFA’LILAR EKMEK ZAMMINDAN MEMNUN

URFA’LILAR EKMEK ZAMMINDAN MEMNUN

Şanlıurfa’da geçtiğimiz hafta 150 gramdan 180 grama çıkan tırnaklı ekmek ile 140 gramdan 170 grama çıkan açık ekmeğin fiyatı da 60 kuruştan 75 kuruşa çıkmıştı. Vatandaşlar ...

26 Nisan 2016 - 11:39

URFALILAR EKMEK ZAMMINDAN MEMNUNŞanlıurfa’da geçtiğimiz hafta 150 gramdan 180 grama çıkan tırnaklı ekmek ile 140 gramdan 170 grama çıkan açık ekmeğin fiyatı da 60 kuruştan 75 kuruşa çıkmıştı. Vatandaşlar yapılan bu zammın yerinde olduğunu ve ekmeğin olması gerektiği fiyatta satıldığını söylediler.
Ekmeğin kalitesinin yükseldiğini belirten fırın sahibi Selami Demir, “Ekmeğin gramajı artınca kuruma özelliğini kaybetti. Daha öncesinde ekmeğin gramajı düşük olduğu için biraz beklediğinde kuruyordu. Gramaj yükselince bu sorun ortadan kalmış oldu ve daha yumuşak oluyor. Zammın geldiği ilk bir iki gün vatandaşlar tepki gösterdi ancak sonrasında ekmeğin kalitesini görünce sıkıntı giderildi. Daha öncesinde bir buçuk ekmek alan vatandaş gramajın yükselmesiyle şu anda bir ekmek alıyor” dedi. Dünyada en ucuz şeyin ekmek olduğunu belirten Ali Koçak, “ Her şey pahalı olur ama ekmek pahalı olmaz. Bugün bir bardak çay 75 kuruştur. Bir ekmeğin bu fiyatta olması bence pahalı değildir” dedi.
Günde 10 ekmek aldığını belirten Halil Baran, “Bu fiyat çok normaldir. Ekmeğe zam gelmesinden dolayı memnunuz. Ekmeği elimize aldığımızda gramajının arttığını hissediyoruz” dedi.